PNY’den yeni GeForce kartı : GTX 560 Ti!

In Haber by Recep BaltaşLeave a Comment

PNY Technologies Europe, Fermi serisine ait olan ve en uygun fiyat / performans oranına sahip olan yeni grafik kartını satışa sunuyor : GeForce® GTX 560 Ti. Bu kart, bilgisayarlarini henüz performans ve hız anlamında güncelleştirmemiş olan kullanıcılara katkıda bulunacaktır.

Iki output’a sahip olmakla beraber (2 DVI-I ve 1 Mini-HDMI) 256 bits’li veri yolu üzerinden 1 Go de GDDR5’in 1Go’ya sahip olan bu kart, 822 Mhz işlemci saat hızına sahip.

Kullanıcılar, aşağıdaki özelliklerden yararlanabilirler :

  • DirectX 11 sayesinde GPU GeForce GTX 560 Ti tessellation (Mosaik döşeme) teknolojisini sunup aynı zamanda oyun karakterleri ve ortamları detaylı bir şekilde geliştirerek oyunun gerçekcilik oranını optimize etmektedir.
  • CUDA C/C++’e sahip olan NVIDIA CUDA, Direct Compute 5.0 teknolojileri ve d’OpenCL, GPU işlemlerini hızlandırarak video kodlamaları, ray tracing ve fizik simulasyon fonksiyonları kullanınca oldukca yüksek performanslar elde ediliyor.
  • NVIDIA PhysX teknolojisi yeni fiziki etkileşimi sunarken böylece daha dinamik ve gerçekci bir deneyim sağlamaktadır.
  • NVIDIA® 3D Vision teknolojisi sayesinde, kullanıcı oyun, video ve fotoğraflar kullanımıyla ilgili farklı bir deneyim boyutuna erişecektir.

PNY GeForce GTX 560 Ti kartı yeni nesil grafik kartlar ailesine katılmaktadır ( bilgiler için  burayatıklayınız) ve üç yıllık bir garantiye sahiptir.

Tavsiye edilen fiyat :

GeForce GTX 560 Ti: 249 €

Teknik özellikleri :

GeForce GTX 560 Ti
Veri yolu bağlayıcı PCI Express®
Outputs DVI-I, DVI-I, Mini-HDMI
Bellek Kapasitesi GDDR5 1 Go
Arabirim belleği 256 bits
Core Clock 822 MHz
Shader Clock 1645 MHz
Memory Clock 4000 MHz

Ayrıntılı bilgi icin, lütfen www.pny.eu ziyaret ediniz.