Anasayfa Haber NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

NVIDIA, geçen yaz editörlerin “inanılmaz bir değer” olarak nitelendirdiği GeForce® GTX 460 GPU ile oyuncuları şaşırttı . Yalnızca 5 ay gibi kısa bir süre sonra, NVIDIA bu kez de yeni GeForce GTX 560 Ti GPU ile aynı şeyi yapıyor. GeForce GTX 560 Ti; %33 daha hızlı performans , sınırların ötesinde hız aşırtma (overclocking) potansiyeli ve rakip ürünleri utandıran watt başına performans ile GeForce GTX GPU’larının neden tüm dünyadaki oyuncular tarafından tercih edildiğinin yeni bir kanıtıdır.

GeForce GTX 560 Ti, Şirketin PC oyunları platformları için çarpıcı DirectX11 (DX11) performansı sunmak için tasarlanmış olan “Fermi” serisi kullanıcı GPU’larına en son olarak eklediği üründür. GeForce GTX 560 Ti, PC oyunları pazarına yeni bir DX11 fiyat/performans düzeyi getirmektedir ve akustik tasarımıyla sessiz çalışma ve minimum güç gereksinimi özelliklerini korumaktadır.

GTX 560 Ti, tüm NVIDIA “DX11 Done Right” GPU’ları gibi DirectX 11 oyunlar için kendi sınıfında dünyanın en hızlı performansını sunmaktadır. En yakın rakip ürünle karşılaştırıldığında GTX 560 Ti,  günümüzün en yeni DX11 mozaikli(tesselation) oyunlarında yüzde 65’e kadar daha hızlı  ve önceki nesil DX9 ve DX10 oyunlara göre yüzde 30 daha da hızlıdır . GTX 560 Ti, gelecek nesil DX11 oyunları için tasarlanmış olan 822MHz hızında varsayılan grafik çekirdeği, 8 mozaikleme motoru ve 384 CUDA çekirdeği ile %20 daha fazla maliyetli rakip ürünlerine göre %46’ya kadar daha hızlıdır !

NVIDIA GeForce GPU bölümü genel müdürü Drew Henry, “GTX 560 Ti GPU herşeye sahip: muhteşem DX11 performansı, müthiş hız aşırtma olanağı ve ultra sessiz çalışma gibi tüm mükemmel performanslı GPU özellikleri” dedi ve sözlerine şöyle devam etti, “Çok yakında çıkacak olan GTX 560 Ti ve muhteşem DX11 oyun arşiviyle bir PC oyuncusu olmak gerçek bir ayrıcalık!”

GeForce GTX 560 Ti GPU, NVIDIA 3D Vision™ ve NVIDIA Surround™ teknolojileri için tam destek ile ayrıca, 500’den fazla oyunu ve yüksek tanımlı Blu-ray filmleri tek bir ekranda veya üç ekrana yayarak gözlerinizi yuvalarından fırlatacak stereoskopik 3D olarak izlemek için gerekli olan grafik gücünü ve bant genişliğini sunmaktadır. Sektörün en ölçeklenebilir çoklu GPU platformu NVIDIA SLI™ teknolojisi ile oyuncular PC’lerine ikinci bir GeForce GTX 560 Ti ekleyerek oyun performanslarında müthiş bir artış elde edecekler.

GTX 560 Ti, $249 ABD Dolarından başlayan tahmini online perakende satış fiyatıyla bugünden ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac ve diğerleri dahil olmak üzere dünyanın önde gelen add-in kart ortaklarından temin edilebilir. Ürün piyasaya çıktığında, 822MHz clock hızlarında ve 1GHz gibi çok daha yüksek hızlarda diğerleri de dahil olmak üzere geniş bir çeşitlilikte GTX Ti kartları mevcut olacaktır.