Anasayfa Oyun Call of Duty’de hile yapanlara PS3 Firmware 3.56 engeli

Call of Duty’de hile yapanlara PS3 Firmware 3.56 engeli

PSN’den banlanma olasılığının söylentileri uzun zamandır PlayStation 3 hackerlarının dilindeydi fakat şimdiye kadar Sony bu konuda herhangi bir girişimde bulunmamıştı. Ne olduysa PS3 Firmware 3.56’nın çıkmasıyla oldu: geçtiğimiz günlerde  ripten.com ban haberlerini onayladı: Black Ops’ta hile yapan PS3 hackerları ban çekicini yemeye başladılar.

Sony’nin Güvenlik güncellemesinin etkileri hackerlar ve oyunun dosyaları üzerinde değişiklik yapanlar tarafından hissedilmeye başlandı. Blops hackerları, kalıcı süreli konsol banlaması ile cezaların en ağırıyla karşılaşırken öte yandan birçoğu resmi PS3 CoD: Black Ops Forumlarında “masumiyetini” ifade ediyor.

Konu hakkında PS3 topluluğundan başka yorumlar da gelmiyor değil:

CaStR0_21: Ne kadar süreliğine engellendim?  “This console has been permanently banned from the Black Ops servers…..” Bu sonsuza kadar mı demek? Ya da engel bir süre sonra kalkacak mı?

IssY_I : Black Ops oynamak istediğimde konsolum süresiz olarak engellendi diyor? Ps3’e 150 dolar ödedim, henüz dün aldım, kullandım. Eve daha yeni B-Ops ile geldim ama sistemim niye engellendi?

scaryscar6: Ne olduğunu anlayamadım, normal bir şekilde oynuyordum. Yamayı yükledim ve bir süre daha oynadım. Duş almaya gittim ve geri döndüğümde sistemim süresiz engellenmişti. Lütfen biri engeli kaldırsın. Arkadaşımın yüzünden olmuş olabilir. Onun ps3’ünde YLOD olduğu için kendi ps3’ümü ona birkaç gün önce ödünç vermiştim.

prEston124: Nihayet bugün hesabıma geri döndüm. Hiçbir şekilde çevrimiçi oynamayacağım. Niye olduğunu bilmiyorum ama süresiz engel diyor ben bir şey yapmadım. Adamım black ops’u özledim. Sanırım artık bir 360 almalıyım.

Imma_Wreck_You: Selam, Call of Duty Black Ops oynamanın tüm şart ve koşullarını anlayamıyorum ama PS3’üm engellendi.. ve neden olduğunu anlayabilmiş değilim? Aynı evde ben gibi çevrimiçi oynayan birkaç kişi daha var ve artık onlar da oynayamıyorlar. Nasıl yardım alabilirim? Ya da kiminle bağlantıya geçmeliyim.

badderz1: Selam, çevrimiçi seçeneğine tıkladığımda black ops’da engellendim. Süresiz olarak engellendin yazıyor ama ben engellenecek bir şey yapmadım. Sadece kankam, 15. sırada olduğunu söyledi, ben de doğrulamak için hesabını istedim, evet 15. sıradaydı  ve ardından kullanıcıyı sildim. Ertesi gün hesabımı açtığımda bu mesajla karşılaştım. Kullanıcı adım FoRzA-MoNsTeR, B.O’da prestige’de 6. Sıradayım, KD=1,79, wins to losses=1,14, Winstreak=124. Ben bir şey yapmadım, lütfen engelimi kaldırın.

__EtMazizi__: Black Ops oynuyordum ve bul ve yok et oyunu arıyordum. Modded Lobby’e girdim. Engellendiğimi fark ettiğimde doğrudan oyundan çıktım ve yeniden başlattım. Buna benzer bir şey size de oldu mu?