Anasayfa Haber Samsung MobilePrint

Samsung MobilePrint

Tüketici elektroniği ve bilgi teknolojileri alanında dünyanın lider şirketlerinden Samsung Electronics, mobil yazıcı çözümü olarak geliştirilen Samsung MobilePrint uygulamasını duyurdu. Android ve iOS akıllı telefonlar ile tablet bilgisayarlara yüklenen bu uygulama, kullanıcının kablosuz şebeke veya ağ bağlantısı üzerinden Samsung kablosuz yazıcılara doğrudan bağlanabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar artık ellerindeki cihazdan ister fotoğraflarının, isterse PDF dosyalarının ya da internet sayfalarının çıktısını doğrudan alabilecek. Bu çözüm ayrıca bir belgenin çok hızlı bir şekilde taranarak cep telefonuna aktarılmasını da sağlıyor.

Samsung Electronics Türkiye BT Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep, “Samsung, hem ev hem de ofisler için kullanımı kolay, ücreti makul ürünler piyasaya sürerek küresel yazıcı sektöründe hızla tanınmış bir marka haline geldi” dedi. Kestep sözlerini, “Samsung’un tüketici elektroniği alanındaki birikiminin ve bağlantı alanındaki deneyiminin bir uzantısı olan bu çözüm, kesintisiz bağlantı alanında yeni nesil kolaylıklar sunuyor. Cep telefonu, kullanıcının sürekli yanındadır ve biz de cep telefonunun gündelik işlevlerine yepyeni bir alan daha ekliyoruz” diye sürdürdü.

Kesintisiz bağlantı

Samsung MobilePrint uygulaması, herhangi bir sürücü yüklemesi veya ağ ayarı yapılmasına gerek kalmaksızın kablosuz bağlantı veya ağ bağlantısı üzerinden çalışıyor. Android akıllı telefonlar, Android tabletler ve iOS temelli aygıtlarda kullanılabilen bu uygulama, ilgili uygulama mağazasından veya piyasadan indirilebiliyor. Uygulamanın indirilmesinin hemen ardından kullanıcılar, sürekli bağlantı sayesinde cihazlarından çıktı almanın keyfini sürebiliyorlar. Ek bir kolaylık olarak, uygulama civardaki Samsung yazıcıları otomatik olarak da tespit ediyor.

Samsung MobilePrint uygulaması, mobil fotoğrafçılık alanına da yeni bir soluk getiriyor. iOS cihazlarıyla, fotoğrafların artık cihazın foto albümünden, hatta kameranın kendisinden doğrudan çıktısı alınabilecek. Android kullanıcıları, telefonun galerisindeki çok sayıda fotoğrafı bir defada yazıcıdan çıkarabiliyor.

Hareket halinde çalışanlar ise Samsung MobilePrint uygulamasıyla e-bilet ya da uçuş teyit belgesi gibi çıktılarını son anda alarak, hareket halindeyken daha da kıymetli olan zamandan tasarruf edebiliyorlar. Doküman yönetimi yapabilmek için de Samsung MobilePrint uygulaması ayrıca iOS cihazlarda dosya paylaşımına izin verdiği gibi Android kullanıcıları da cihazın SD kartına kaydedilmiş olan PDF dosyalarının çıktısını alabiliyor.

Cep telefonuna tarama

Samsung MobilePrint uygulamasıyla kullanıcılar, Samsung yazıcılarda taranan belgeleri alabilir ve üzerinde değişiklik yapabilirler. Belgelerin hızlı ve kolayca okunabilmesi için önce Samsung’un çok fonksiyonlu yazıcılarından birinde belgeyi alarak, uyumlu bir cihaza gönderilebilirler. Bu çözüm kullanıcılara, taranmış resmin kalitesini ayarlama, dosya türünü değiştirme ve renkli ya da siyah-beyaz tarama tercihi yapma gibi olanaklar da sunuyor.