Anasayfa Haber Android Market HTC Sahipleri için Artık Türkiye’de

Android Market HTC Sahipleri için Artık Türkiye’de

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden HTC Corporation, Android Market’in Türk kullanıcıları için bugün itibariyle HTC cihazlarında aktif olduğunu duyurdu. HTC’nin  Desire HD, Desire Z, Desire ve Wildfire modellerinde Android Market,  bugün saat 12:00 itibariyle FOTA ile güncelleme sonrasında hazır olacak. Kullanıcılar, telefonlarını Wi-Fi veya data paketleri sayesinde Market rom kodu ile güncelleyebilecekler. HTC’nin yakın bir dönemde Türkiye’de olacak yeni modelleri  Android Market’e sahip olarak satışa sunulacak.

 

Dünyada Android telefon pazarında lideri olan HTC, yenilikçi ve mükemmelliyetçi ürünleri, hizmet kalitesi ve servis anlayışı ile Türkiye pazarında büyümeye devam ediyor.

Türkiye pazarında yaşanan bu gelişme hakkında konuşan HTC Corporation Güney Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölge Direktörü Nikitas Glykas “Türkiye, 75 milyon nüfüsu ve yükselen teknoloji tüketicileriyle Güney Doğu Avrupa Bölgesi’nde HTC için çok önemli bir pazar haline geliyor. 2010 yılı HTC için başarılarla ve yeniliklerle dolu heyecan verici bir yıl oldu. Bu çerçevede, Güney Doğu Avrupa ve Türkiye’de büyüme hedeflerimizi yükseltiyoruz. Bizim için büyük öneme sahip bu büyüme ile 2011 yılında Türk pazarına verdiğimiz önem artıyor. Türk kullanıcıları adına Android Market’in aktif oluşu bizi çok mutlu etti.” dedi.

Android Market, Android cihazlar için Google tarafından geliştirilen bir online yazılım satış noktası. Aplikasyon programı (app), market olarak adlandırılıyor. Android Market, Android kullanıcıları için önceden yüklenmiş ve üçüncü parti geliştiricileri tarafından yayımlanan uygulamaları indirmeyi sağlıyor.