Samsung Galaxy S II

In Haber, Mobil by Recep BaltaşLeave a Comment

Samsung Electronics tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen Samsung Mena Forum’da, Samsung’un yeni Android’i Galaxy S II tanıtıldı

28 Mart 2011, İstanbul- Dünyanın lider mobil teknoloji devlerinden Samsung Electronics, 28-31 Mart 2011 tarihinde İstanbul’da düzenlenmekte olan Samsung Mena Forum’da; merakla beklenen Galaxy S II’yi tanıtarak, 2011 yılında da Android’in öncüsü olacağını vurguladı. Binlerce eğlenceli uygulamayı barındıran Google Android Market™ içinde yüklü olarak Türkiye’ye gelecek Samsung Galaxy S II’nin Mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Android 2.3 Gingerbread’li Galaxy S II

Hızla yayılarak dünyanın en önde gelen mobil işletim sistemlerinden biri olan Android 2.3 Gingerbread’le çalışan Galaxy S II, Samsung’un yeni içeriklerine erişim olanağı sunuyor. 8.49 mm inceliği ile çok zarif bir tasarım sunan Galaxy S II, kusursuz bir görüntü deneyimi ve çok güçlü bir performans vaat ediyor.

Zenginleştirilmiş donanım özellikleriyle cep telefonu kullanıcılarının, kişisel mobil deneyimlerini tasarlamalarını sağlayan Galaxy S II, güçlü donanımı, yüksek kalite görüntü deneyimini ve ince ve modern tasarımı bir araya getirerek, akıllı telefon deneyiminde yeni bir standard belirliyor. Gelişmiş kablosuz internet erişimi, Bluetooth 3.0 + HS desteği ve çift çekirdek uygulama işlemcisiyle Galaxy S II, geniş ekranda web tarayıcısını en hızlı şekilde kullanabilme, 3D arayüzü anında uyum sağlama gibi özellikleri beraberinde getiriyor. 3D donanım performansı ile çok hızlı ve kusursuz bir oyun ve video deneyimi sunan Galaxy S II, aynı zamanda uygulamalar arasında hızlıca geçiş yapma olanağı tanıyarak çokgörevli yönünü pekiştiriyor. Galaxy S II, gelişmiş 8 megapiksel kamerası ve 1080p full HD özelliğiyle video kaydı ve oynatma olanağı sunuyor.

Samsung’un yeni kristal berraklığındaki Super AMOLED Plus ekranı, var olan mobil cihaz ekranları arasında, daha önce görülmemiş bir görüntü deneyimi sunuyor. Renk seçenekleri arasında en iyi kaliteyi sunan ve kontrast oranı gibi zenginleştirilmiş özelliklerle desteklenen Galaxy S II, alışık olunandan çok daha detaylı ve net görselliğiyle, insan gözünün mekanik özelliklerini yakalıyor. Daha geniş görüş açısı ve arttırılmış dış mekân görünürlüğü ile Samsung Galaxy S II, daha önce var olan mobil cihazlarda görülmemiş canlılıkta bir görüntü deneyimi yaşatıyor. Super AMOLED Plus ekran aynı zamanda, enerji tasarrufu da sağlıyor.

Samsung’un geliştirilmiş mobil çözümlerinden yola çıkılarak Android Gingerbread platformuna sahip Galaxy S II aynı zamanda, data güvenliği ve sosyal ağ konusuna özellikle odaklanıyor.

Samsung Galaxy S II, hayatınızın her öğesini bir araya getirerek, temponuza anında uyum sağlamak üzere geliştirilen Samsung Hubs’ı içeren ilk cihaz olma özelliği taşıyor. Samsung Hubs sayesinde Galaxy S II, zengin kitap ve dergi kataloğu, müzik, geliştirilmiş mobil oyunlar ve sosyal hesaplarınıza tek bir platform üzerinden erişmenizi sağlıyor. Samsung Hubs, istediğiniz yer ve zamanda, sosyal medya hesaplarınızı, rehber bilgilerinizi, e-postalarınız ve mesajlarınızı tek bir platformda kontrol etme olanağı tanıyor. Samsung Hubs’ın içeriğinde, 2.2 milyonun üzerinde kitap ve roman, 49 dilde 2.000’in üzerinde yerel gazete ve 22 dilde 2.300 dilde popüler dergileri kullanımınıza sunan Readers Hub, mobil uygulamalar dünyasının kapılarını açan Game Hub ve 12 milyondan fazla müzik seçeneğiyle Music Hub bulunuyor.

Live Panel özelliği ile Samsung Galaxy S II kullanıcıları, tek bir ana ekranda bütün tercih edilen web sayfaları ve uygulamaları bir araya toplayabiliyor ve en kişiselleştirilmiş tasarımı oluşturabiliyor. Samsung Voice Solution ile kullanıcılar, uygulamayı açmaktan mesajları kontrol etmeye, e-posta gönderiminden sesli aramaya kadar bütün işlemlerini sesli olarak yapabiliyor. Samsung’un Voice Solution sistemi, sesi tanıyarak metin haline dönüştürebiliyor. Galaxy S II’nin çeviri özelliğiyle, kurduğunuz cümleleri ya da oluşturduğunuz metinleri anında birçok dile çevirebiliyorsunuz.

http://galaxys2.samsungmobile.com/

Teknik özellikler:

GSM 850/900/1800/1900

HSPA+ 21 850/900/1900/2100

İşletim sistemi Android 2.3 Gingerbread
Ekran 4.27” WVGA (480×800) Super AMOLED Plus
İşlemci 1 GHz Dual Core Uygulama İşlemcisi
Kamera Arka Yüz: 8.0-Mega Piksel Kamera AF, LED Flash

Ön Yüz: 2.0-Mega Piksel Kamera

Video Codec : MPEG4/ H.264/ H.263/ DivX VC-1

Oynatma: FULL HD(1080p)@30fps

Kayıt: FULL HD(1080p)@30fps

Audio MP3, AAC, AAC+, eACC+

3.5mm Kulaklık ve hoparlör, RDS destekli Stereo FM Radyo,

Ses kaydı

Hub Social Hub

– Entegre rehber, Entegre takvim, BütünleşikInbox

– Premium: SNS push uyarısı, Push Email & Push IM

– Basic: POP3/IMAP Email & IM

(*Social Hub erişimi ülkeye ve operatöre göre değişebilir)

Music Hub* (*Music Hub erişimi ülkeye ve operatöre göre değişebilir)
Readers Hub* (*Readers Hub erişimi ülkeye ve operatöre göre değişebilir)
Game Hub* (*Game Hub erişimi ülkeye ve operatöre göre değişebilir)
Gelişmiş Çözümler Microsoft Exchange ActiveSync
On Device Encryption
Cisco AnyConnect Virtual Private Network
Sybase Afaria Mobile Device Management
Cisco WebEx
Cisco Mobile
Katma Değerli Özellikler Android Market™
Adobe Flash 10.1 support
Samsung TouchWiz
QuickType by SWYPE
Document Viewer / Editor
Android Brower, RSS Reader
Exchange ActiveSync
Google MapsTM with Latitude, Places
A-GPS
Google Voice SearchTM
Lost Phone Management
Bağlantı Bluetooth® technology v 3.0 + HS

USB 2.0

Wi-Fi 802.11 (a/b/g/n), WiFi Direct

MHL

DLNA (AllShare)

Hafıza 16 + microSD (32GB’a kadar yükseltilebilir)
Boyut 125.3 x 66.1 x 8.49mm, 116g
Pil 1650mAh

 

*Özellikler ülkelere göre farklılık gösterebilir.