Panda Cloud Antivirus 1.5 Hazır

In Haber, İş by Burak AlkanLeave a Comment

Panda Cloud Antivirüs 1.5’a, performans geliştirmelerinin yanı sıra, servisi kullanan kullanıcıların önerdiği yeni özelliklerinde eklendiğini belirten Avtürk Ürün Müdürü Okan Horasan, 2009 yılında çıkışından bu yana, dünya üzerindeki milyonlarca kullanıcının, Panda Cloud Antivirüs’ün Collective Intelligence teknolojisi ile birçok ödül kazanan ve kaynak kullanımını minimize eden bu servisinden faydalandığını ekledi.

Panda Cloud Antivirüs’ün en önemli hedeflerinin; PC’de minimum etki yaratıp, maksimum güvenliği sağlamak olduğunu belirten Kıdemli Araştırma Danışmanı Pedro Bustamante ayrıca aktif kullanıcı topluluğu tarafından gelen geri bildirimler sayesinde bu ürünü geliştirdiklerini ve kullanıcıları dinlemeye devam ederek bu ürünü antivirüs çözümleri içerisindeki en yüksek noktaya taşımak istediklerini belirtti.

Panda Cloud Antivirüs ücretsiz bir yazılımdır. Ayrıca ücretli olan bir de Pro versiyonu bulunmaktadır. Bu versiyonda ek olarak 7×24 her dilde destek, davranışsal analiz ve USB aşısı özellikleri bulunmaktadır.

Panda Cloud Antivirüs’e gelen yeni özellikler;

–          Tarama hızları büyük ölçüde geliştirildi,

–          Arka plan taramasından faydalanarak CPU kullanımı azaltıldı,

–          Dosya uzantılarına göre dosyalar, potansiyel istenmeyen programlar gibi yeni gelişmiş seçenekler,

–          Yeni aktivite ekranı eklenerek, taranmış dosya detaylarının ve önceden saptanmış virüslerle ilgili bilgilerin gösterilmesi sağlandı.

Panda Cloud Antivirüs’ün temelinde, otomatik olarak milyonlarca zararlı örneğini toplayan ve işleyen Panda’nın özel bulut tarama teknolojisi Collective Intelligence yattığını belirten Okan Horasan hem AV-Test hem AV-Comparatives tarafından yapılan güncel testlerde Panda Security’nin, saptama ve koruma konusunda en iyi çözümler arasında yer aldığını ekledi.

Download: Panda Cloud Antivirus 1.5

 

Avtürk Kimdir?

AVTürk, bilişim güvenliğinde yıllardır yer alan sektörün öncü firmalarında görev yapan uzman kişiler tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Şirket kuruluşundan bu yana daha yeni filiz vermesine rağmen, kurucuları ve ekip olarak yıllardır sektörün içinde önemli yerlerde olmasıyla adından oldukça söz ettirecek  genç, dinamik, sağlam ve köklü bir yapıya sahiptir.  Global pazardaki eğilimler şirketleri ekstra maliyetlerden kaçınmaya yöneltirken, bilişim dünyası da Bulut Bilişim diye bir kavramla tanışmaya başlamıştır. AVTürk ekibinin Türkiye pazarındaki bilinirliği ve tecrübeleri, uzun yıllardır Türkiye pazarında yer alan ve Bulut(Cloud) Güvenlik çözümleri ile dünyada ilklerden olan Panda Security ile iş birliğine yöneltmiştir. Panda Security Türkiye Distribütörü olan AVTürk, geleneksel yapıda ki bireysel ve kurumsal çözümlerin yanında geleceğin dünyası olarak adlandırılan Bulut Bilişim Dünyası güvenlik çözümleriyle de Türkiye’de bir ilktir.