Anasayfa Haber Windows Phone 7’ye neler oluyor?

Windows Phone 7’ye neler oluyor?

Windows Phone 7 Mango sürüm güncellemesi

Windows Phone 7 Mango sürüm güncellemesiMicrosoft’un yeni işletim sistemi Windows Phone 7 yeni sürümüyle ilgiyi üzerine topladı. Peki ama neler sundu?

Kod ismi Mango olan en son sürüm mobil işletim sistemi yaklaşık bir haftadır uzmanlarca inceleniyor. Android ve iOS gibi güçlü işletim sistemleri karşısında Windows Phone 7’ye emek harcayıp harcamamak konusunda kararsız programcılar da durumu dikkatle takip ediyorlar. Zira platform başarılı olursa ilk uygulama geliştirenler avantajlı duruma geçecekler, ancak başarısız olursa yatırımları çöpe gidecek.

Mango hakkında yapılan yorumlar oldukça olumlu. Dinamik bir tasarıma sahip, pek çok uygulamanın aynı anda etkin bir şekilde kullanılabiliyor, akıcı geçişleri var ve en önemlisi gerçek zamanlı güncellenen veriler takip etmesi kolay bir şekilde sunuluyor.

Bütün bu özellikleri ile Windows Phone 7 rakipleriyle boy ölçüşebilen ve hatta artılar sunan bir mobil işletim sistemi.  Microsoft’un yoğun çabalarıyla yeni sürümleri gittikçe güçlenen WP7’nin başarılı olup olamayacağını ise, dev şirketin geliştiricileri ikna etmesi ya da edememesi kesin olarak belirleyecek.