Anasayfa Haber Sony PlayStation Network ne olacak?

Sony PlayStation Network ne olacak?

 

Sony’den PlayStation Network’ü canlandırmak için inanılmaz hediyeler geliyor!

Dünya çapında Sony’ye ağır zarar veren PlayStation Network hack olayı Türkiye’deki PlayStation severleri de diğerleri kadar kötü etkilemişti. Olayın ardından Sony yoğun çalışmalar başlattı. Uluslarası alanda büyük yankı uyandıran bu kötü tecrübeyi geride bırakmak isteyen Sony yetkilileri röportajlara çıkmaya ve basın duyuruları yapmaya başladı.

 

Sony Computer Entertainment America’dan Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Rosenberg, Sony PlayStation Network’ün başına gelenlerin işleri kötü etkilediğini kabul etti. Ancak bu olayın uzun vadede şirket ve oyuncular arasındaki ilişkiyi kalıcı olarak zedelemeyeceğini söyledi. “Umuyoruz ki oyuncular bu dönemin yolda bir tümsek olduğunu ve gerçekten herkese yararlı olan uzun vadeli bir ilişkide sadece tek bir münferit olay olduğunu anlayacaktır” dedi.

Sözlerini “Oyuncular online olduğunda oynamak istiyorlar ve ne olup bittiğiyle teknik detay olarak ilgilenmek istemiyorlar. Onlar eğlenmek istiyor” diye sürdüren Rosenberg, 100 milyon kullanıcının kişisel bilgileri çalındıktan sonra oluşan güvensizlik ortamının sona ermesini istiyor.

Kredi kartı bilgilerinin şifreli olduğunu ve bu olaydan sonra açılarak kullanılamadığını da hatırlatıyor. Sony, kullanıcı güvenini geri kazanmak için Sony PlayStation Network kullanıcılarına gelecek yıl boyunca geçerli olacak bir sigorta da hediye ediyor. Kullanıcılar kişisel bilgi hırsızlığına karşı tam 1 milyon dolar karşılığında sigortalanıyorlar! Buna ilaveten bedava oyunlar ve filmler de kullanıcıları tekrar PSN’e çekmek için sunulanlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte henüz Türkiye’deki PSN’e neler olacağı, Türk kullanıcıların bu imkanlardan faydalanıp faydalanmayacağına yönelik bir açıklama yapılmadı.