LulzSec Havlu Attı!

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Yaklaşık 50 gün süren savaştan sonra, LulzSec hacker grubu bir açıklama yayınlayarak grubu dağıtma kararı aldıklarını bildirdiler. Altı kişiden oluşan grup, bugüne kadar kendilerine koydukları hedeflere ulaştıklarını, otoriteye meydan okuduklarını ve bu arada bolca eğlendiklerini, ancak artık sıkıldıklarını, bu yüzden de ortamdan çekilmeye karar verdiklerini söylüyor.

Ancak çoğu insan bu kararın arkasında başka sebepler olduğunu düşünüyor. En önemlisi ise Sony ve Nintendo’yu hackleyen ama sonra aktiviteleri yavaşlayan LulzSec’i “yetersiz” olarak tanımlayan bir başka hacker grubu oldu. A-Team isimli bu grup tarafından LulzSec üyelerinin kişisel kimlik bilgileri ele geçirildi ve açıklandı.

Şüphesiz LulzSec bugüne dek hayli hasara yolaçtı, ancak vaad ettikleri bundan çok daha fazlasıydı. Bunu yapamamış olmaları, çoğu hacker grubu tarafından küçük görülmelerine ve saldırıya uğramalarına sebep oldu. Ancak LulzSec ortadan çekilmiş olsa bile, bu durum internetin çok daha güvenli bir yer haline geldiği anlamına gelmiyor.