Anasayfa Haber Google’dan İşletmecilere “Bekle” Sinyali!

Google’dan İşletmecilere “Bekle” Sinyali!

Sosyal ağların ekonomik potansiyelinin sınırları gerçekten de belli değil ve burada sadece ekranın yanında beliren can sıkıcı reklamlardan da bahsetmiyoruz. İşletmeler sosyal ağları rahatlıkla potansiyel müşterilerle iletişim kurmak ya da halen iş yaptıkları müşterilerine daha rahat hizmet verebilmek için kullanabilirler. Ancak tabii ki bunun için gerekli uygulama ve araçların sisteme dâhil edilmiş olması gerekiyor. Facebook bu konuda çok avantajlı değil, kuruluşunda hiç tahmin edilmeyen bir potansiyele ulaşmış olması, çoğu uygulamanın sonradan entegre edilmesini gerektiriyor. Bir anlamda Facebook’un bazı açılardan öncü rolünü oynadığını ve bunun bedelini ödediğini söylemek yanlış olmaz.

Google ise Facebook ile açıkça rekabet etmenin bedelini birden fazla kez başarısız olarak ödedi. Peki bundan ders aldı mı? Google+ projesi belli derslerin alınmış olduğunu gösteriyor, ancak bizzat  Christian Oestlien tarafından yapılan açıklamalar çok daha fazlasının gündeme gelebileceğine işaret eder nitelikte. Biliyorsunuz, Facebook üzerinde kurumsal bir sayfa oluşturmak gayet mümkün. Ancak Google+ üzerinde şimdilik bu konuda pek fazla seçenek yok gibi görünüyor. Peki Google böylesine önemli bir detayı unuttu mu?

Google’a göre bu sorunun cevabı hayır, Google+ üzerinde aktivite göstermek isteyecek girişimciler unutulmadı. Google bu konuda uzun süredir farklı pazarlama şirketleri ve girişimcilerle ortak bir çalışma yürütüyor. Google+ şu an için öncelikle kişisel kullanıcıların ihtiyaçlarını ön plana çıkaran bir çalışma yöntemine sahip. Ancak kısa zaman sonra özellikle girişimciler düşünülerek geliştirilmiş uygulama ve araçlar da devreye sokulacak. Böylece son anda yetiştirilmiş derme çatma bir düzenek değil, derli toplu çalışan bir sistem sunulmuş olacak. Peki ne zaman? Kesin bir tarih yok ama bu sene bitmeden!