Lenovo’dan Windows 7 tablet!

In Haber, Mobil by Ali GüngörLeave a Comment

Microsoft’un Windows 7 işletim sisteminin son derece zayıf donanımlarda bile sorunsuz çalıştığı test edildi ve onaylandı. Tüketiciler de daha önce ortaya çıkan Windows 7 işletim sistemli tablet bilgisayar haberlerine büyük ilgi gösterdi. Ancak ne yazık ki Windows 7’li tabletler bir türlü tüketicilerin hayal ettiği gibi olmadı…

Dizüstü bilgisayarlarıyla ünlü Lenovo markası, Android’li tabletlerinin yanında bir de Windows 7 tablet bilgisayar piyasaya sürerek bunu değiştirmek istiyor. Yeni IdeaPad Tablet P1 modeli 10.1 inçlik 1280×800 piksel çözünürlüğünde kapasitif dokunmatik bir ekrana sahip.  1.5GHz Intel işlemci, 2GB DDR2 bellek ve 64 GB’a varan SSD veri kapasitesi ile oldukça güçlü bir ürün. Dahili Bluetooth- 3G – WiFi, USB 2.0 bağlantısı, microSD kart yuvası ve dock yuvasına sahip. Ön tarafında 2 megapiksellik bir webcam bulunan tabletin en önemli özelliklerinden birisi stylus desteği olması.

Zayıf yanına daha doğrusu şişman yanına bakacak olursak bu tablet biraz kalın: 14.5mm. Öte yandan IdeaPad Tablet P1 gümüş ve turuncu renk seçenekleri sunuyor. Kalınlığını bir yana bırakırsanız ürün estetik olarak son derece tatmin edici, canlı ve ilgi çekici duruyor. Android tabletlere göre bir diğer zayıf yanı ise çift hücreli bataryasının 6 saat kullanım ömrü sunması. Aynı bataryayı kullanan bir Android tablet 8 saat kadar kullanılabiliyor.Henüz fiyatı belli olmayan ürün 2011’in son aylarında tüketicilerle buluşacak.