Anasayfa Haber Panda Security Panda Cloud Office Protection 5.50’yi duyurdu!

Panda Security Panda Cloud Office Protection 5.50’yi duyurdu!

Panda Security’nin duyurduğu Panda Cloud Office Protection 5.50 ile Teamviewer, UltraVNC, TightVNC, RealVNC yazılımları kullanılarak konsol üzerinden arzu edilen kullanıcı ile uzaktan bağlantı kurulabilecek. Bu yeni özellik sayesinde IT yöneticileri Panda Cloud Office Protection ile korunan kullanıcılara uzaktan erişebilecekleri için ciddi bir zaman kazancı sağlayacaklardır. Sadece basit bir tıklama ile yaşanılan sorunlar ya da yükleme amacı ile kullanıcılara bağlanılabilir.

Geçtiğimiz aylarda PC Magazine Rusya tarafından 5 yıldız alan Panda Cloud Office Protection, web konsolu sayesinde her an her yerden yönetilebilen bulut tabanlı bir endpoint güvenlik servisidir.

Panda Cloud Office Protection’ın bir bulut servisi olduğunu ve antivirüs sunucularına olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını vurgulayan, Avtürk Ürün Müdürü Okan Horasan, bu çözümün konsolda bulunan dağıtım aracı ile ya da içinde özel yükleme dosyasının linki bulunan basit bir e-posta yardımı ile kurulabileceğini; koruma ayarları için grup politikaları, bütün zararlı türlerinin ve ağ tehditlerinin birleşik olarak izlenebileceği raporlar, merkezi ve birleşik bir karantina sunabildiğini söyledi.

Yeni versiyon Panda Security’nin yine yeni duyurduğu Panda Cloud Partner Center ile tamamen entegre olarak çalışmaktadır. Bu konsol sayesinde servis sağlayıcılar ve kanal ortakları tek bir konsol üzerinden müşterilerinin güvenliğini ve demodan alıma, alımdan yenilemeye kadar tüm döngülerini takip edebilirler. Bu avantajların yanı sıra; Avtürk Ürün Müdürü Okan Horasan, görüntüleme özellikleri sayesinde kanal ortakları korunmayan kullanıcıları, sunucuları ve iş istasyonlarını tanımlayarak, kendilerine yeni satış fırsatları yaratıp ek gelir sağlayabileceklerini de belirtti.

Yeni versiyona Avtürk ve kanal ortakları aracılığıyla ulaşılabilir. Panda Cloud Office Protection çözümünü zaten kullanan kullanıcılar ise ücretsiz ve otomatik olarak güncel sürüme ulaşabileceklerdir.

Avtürk Kimdir?

AVTürk, bilişim güvenliğinde yıllardır yer alan sektörün öncü firmalarında görev yapan uzman kişiler tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Şirket kuruluşundan bu yana daha yeni filiz vermesine rağmen, kurucuları ve ekip olarak yıllardır sektörün içinde önemli yerlerde olmasıyla adından oldukça söz ettirecek  genç, dinamik, sağlam ve köklü bir yapıya sahiptir.  Global pazardaki eğilimler şirketleri ekstra maliyetlerden kaçınmaya yöneltirken, bilişim dünyası da Bulut Bilişim diye bir kavramla tanışmaya başlamıştır. AVTürk ekibinin Türkiye pazarındaki bilinirliği ve tecrübeleri, uzun yıllardır Türkiye pazarında yer alan ve Bulut(Cloud) Güvenlik çözümleri ile dünyada ilklerden olan Panda Security ile iş birliğine yöneltmiştir. Panda Security Türkiye Distribütörü olan AVTürk, geleneksel yapıda ki bireysel ve kurumsal çözümlerin yanında geleceğin dünyası olarak adlandırılan Bulut Bilişim Dünyası güvenlik çözümleriyle de Türkiye’de bir ilktir.