Saitek’ten Cessna Onaylı Uçuş Kiti!

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Bilgisayar oyunlarının en eski ve vazgeçilmez türlerinden biri uçuş simülasyonlarıdır, takipçisi nispeten az ancak inanılmaz seviyede adanmış olabilen oyunlardır bunlar. Gerçeklik seviyeleri de değişir, kimi oyun klavyeden oynanabilecek kadar basit aksiyon türüdür. Ancak sıkı simülasyoncular bunlara gülüp geçer! Ciddi bir sim tutkunu için sadece klavye-fare ile oynanabilen bir oyun kesinlikle simülasyon değildir!

İşte Saitek bu gibi sağlam uçuş tutkunları için bizzat Cessna firması tarafından onaylanmış yeni bir uçuş kumanda takımı çıkardı. Takım üç ana parçadan oluşuyor, uçuş direksiyonu (200 USD), trim ayar tekeri (50 USD) ve yön pedalları (200 USD). EĞer hepsini birden takım olarak alırsanız yanında bir de uçuş kontrol paneli geliyor. Böylece Cessna’nın ünlü Skyhawk 172 modelinin hayli otantik bir benzerini kurmuş oluyorsunuz. 

Cessna 172 Skyhawk dünyada en yaygın kullanılan tek motorlu sivil havacılık araçlarından biri. Bugüne dek çeşitli versiyonları toplamda 43,000 adet civarında satmış ve ciddi sivil uçuş simülasyonlarında da eksik olmayan bir uçak. Özellikle yeni pilot eğitiminin en vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.