Anasayfa Haber HP İş Ortaklarında Büyümeyi Teşvik için Yeni bir Model Geliştirdi

HP İş Ortaklarında Büyümeyi Teşvik için Yeni bir Model Geliştirdi

HP

HP, ürün ve hizmetlerinin kurumlara en iyi şekilde ulaştırılması için çaba sarf eden çözüm ortaklarında büyümeyi hızlandırmak ve kârlılığı arttırmak amacıyla Her An Aktif Destek hizmetini yeni bir modelle geliştirdi. Yenilenen HP Her An Aktif Destek hizmetinden güç alan HP çözüm ortakları, kurumlara daha verimli çözümler sağlayabilecek ve iş geliştirmeyi hızlandırarak kârlılığı artırmak için satış ve hizmetlerde yeni fırsatlardan yararlanacak.

Çözüm ortaklarının kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için masaüstü kurulumdan karma buluta, temel destek hizmetlerinden stratejik danışmanlığa kadar uzanan farklı alanlarda kapsamlı teknoloji hizmetlerine erişmesi gerekiyor.

Sektör lideri HP Tercihli Çözüm Ortağı programı dahilindeki yeni uzmanlık alanı HP ServiceONE, çözüm ortaklarının teknoloji hizmet portföylerini büyük ölçüde genişletmelerini veya HP ile ortak markalı hizmetler sunmalarını sağlıyor. Çözüm ortakları buna ek olarak HP’nin yeniden tasarlanmış ödüllendirme şemasının yanı sıra gelir fırsatlarını daha da arttırmak ve riski azaltmak için yaşam döngüsü destek metriklerinin avantajlarından yararlanabiliyor.

HP Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk, HP’nin genişletilen Her An Aktif Destek hizmetleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Çözüm ortakları ister veri merkezi tasarımı ister günlük destek olsun kurumların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen yenilikçi hizmetler sunarak kârlılığını arttırmak istiyor. HP, ServiceONE ile çözüm ortaklarının HP’nin satış, teknik ve pazarlama kaynaklarından yararlanıp yüksek katma değerli hizmetler sunmasını sağlayarak onlara daha fazla iş fırsatı tanıyor.”

HP ServiceONE çözüm ortaklarına şu seçenekleri sunuyor:
Profesyonel, sözleşme bazlı hizmetlerin yanı sıra HP donanım portföyünün tamamını kapsayan HP Care Pack Hizmetleri dahil, kapsamlı teknoloji servisleri satarak ve sağlayarak kurumların her an değişen ihtiyaçlarını karşılamak.
HP’nin Akıllı Uzak Destek gibi otomatik destek teknolojileri ile kâr oranını arttırmak ve riski azaltmak.
Dönem sonu satışlar, pazarlama hizmetleri ve teknik güçlükleri gidermek gibi ortak satış fırsatlarında HP ile yakından işbirliği yaparak satışları arttırmak.
Yüksek marjlı HP marka hizmetler satarak ve sağlayarak kârlılığı arttırmak.
Destek hizmetlerini altyapı çözümlerine ekleyerek ve hem istikrarlı hem güvenilir bir müşteri deneyimi sağlayarak müşteri memnuniyetiyle bağlılığını arttırmak.

Yeni, basitleştirilmiş çözüm ortağı kategorileri
HP, aynı zamanda, sözleşmeleri ve çözüm ortaklarını ödüllendirmekte kullanılan metrikleri basitleştirmek için hizmet programını da sadeleştirdi. Artık ServiceONE Kompetan ve premium ortaklık düzeyinde ServiceONE Uzman olmak üzere iki kategori sunan HP, çözüm ortaklarının münhasır indirimler ve yönetim araçlarından yararlanarak hizmetlerini büyütmelerini sağlıyor.

HP’nin Almanya’daki çözüm ortağı druckerfachmann.de AG’nin Operasyon Direktörü Roland Heidersdorf, ServiceONE ile ilgili olarak şunları ifade etti: “Hizmet işkolunda büyümek için sürekli çaba gösteriyoruz ve HP ServiceONE bunu gerçekleştirmemizi sağlıyor. Hizmet seçeneklerinin geliştirilmesi müşterilerimize daha fazla seçenek sunmamıza ve böylece satışlarımızla kâr oranımızı arttırmamıza olanak tanıyor.”

HP hizmetleri işletmelerin ve kamu kuruluşlarının 7/24 Yaşayan Kurumlar olma yoluna girmesini sağlıyor. Kesintisiz bağlantı dünyasında 7/24 Yaşayan Kurumlar müşterilerinin, çalışanlarının, çözüm ortaklarının ve vatandaşların istediği şeyi anında sağlamak için teknolojiyi tüm faaliyetlerine entegre ediyor.

HP ServiceONE programı dünya çapında bu Kasım ayında uygulamaya girecek.  HP ServiceONE ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/partners/emea/ServiceONE adresini ziyaret edebilirsiniz.

HP Hakkında
HP, kullanıcılar, işletmeler, kamu kuruluşları ve toplum için anlamlı olabilecek yeni teknolojiler sağlamaktadır. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan HP, baskı sistemleri, kişisel bilgisayarlar, yazılım, hizmetler ve BT altyapısından oluşan ve müşterilerin sorunlarını çözmeye yönelik bir ürün ailesi sunmaktadır. HP (NYSE: HPQ) ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://www.hp.com adresini ziyaret edebilirsiniz.