Anasayfa Haber Android Market’te büyük sorun var!

Android Market’te büyük sorun var!

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in başarısı tartışılmaz bir gerçek. Her gün sayısız yeni kullanıcı Android platformuyla tanışmaya devam ediyor. Eski kullanıcıların da memnuniyeti yüksek ve yeni sürümlerle, yeni cep telefonu modelleriyle Android kullanmayı sürdürüyorlar.

Bunda Android Market’in hızlı büyümesinin, sunulan sayısız ücretsiz ya da ücretli uygulamanın büyük payı var. Ancak son zamanlarda geliştiricilerin Android Market ile ilgili şikayetleri artışta. Bazı geliştiriciler görünen satış istatistikleri ile hesaplarına aktarılan para arasında bir uçurum olduğunu açıklayarak halka açık bir şekilde Android Market’ten şikayetçi oldular.

Bahsi geçen kayıp küçük bir yüzde değil, bazı geliştiriciler satışlar ile yatan para arasında neredeyse yüzde 50 fark olduğunu bildiriyor. Neyse ki Google durumu inceleyip müdahale etmekte gecikmedi. Android Market’teki sorunu araştıran Google, en kısa zamanda çözüleceğini ve yatmayan miktarın sorun çözüldükten sonraki ayın ödemesiyle birlikte geliştiricilere aktarılacağının sözünü verdi.