VMware ile KOBİ’lerin işi daha kolay

In Haber, İş by Ali GüngörLeave a Comment

Gartner’ın 2010 Kasım tarihli bir araştırmasına göre KOBİ’ler agresif bir biçimde sanallaştırma teknolojisine geçiyor. 2012’de KOBİ’lerin yüzde 75’ten fazlasının, son yıllarda KOBİ’lerin IT yatırımlarının en önemli alanlarından biri olan felaket kurtarma ile birlikte sunucu sanallaştırmasından geniş biçimde yararlanması bekleniyor.

 

Sanallaştırma ve bulut bilişim alanında dünya lideri VMware, KOBİ’lere VMware vSphere’in zengin iş sürekliliği ve otomatikleştirilmiş kaynak yönetimi özelliklerini maliyet ve paylaşımlı depolamanın karmaşıklığı olmadan sunan yeni yazılımı VMware vSphere® Storage Appliance™’ı duyurdu. Şirket VMware vSphere’in önemli bir güncellemesi olan VMware vSphere 5’i de içeren kapsamlı bulut altyapı ürün grubunu da hizmete sunuyor.

 

Bugüne kadar VMware vSphere’in kaynak toplama yeteneklerinin getirdiği yüksek erişilebilirlik ve otomatikleştirilmiş kaynak yönetimini isteyen kurumlar, KOBİ’ler için zaman zaman maliyet ve karmaşıklık anlamına gelen ayrı paylaşımlı depolama donanımına ihtiyaç duyuyordu. Sunucu dahili depolamasını paylaşılmış depolama havuzlarına dönüştüren VMware vSphere Storage Appliance, paylaşımlı depolama ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve KOBİ’lere VMware vSphere’in High Availability, vMotion®, and Distributed Resource Scheduler™’ın da aralarında bulunduğu benzersiz iş sürekliliği ve otomasyon yeteneklerinden yararlanma olanağı sunuyor. Kurulumu ve yapılandırması son derece kolay olan vSphere Storage Appliance, KOBİ’lere sadece birkaç tıkla yüksek uygulama erişilebilirliği sağlıyor.

 

VMware vSphere Storage Appliance’ın özellik ve avantajları:

VMware vSphere Storage Appliance, VMware vSphere’in High Availability, vMotion and Distributed Resource Scheduler’ın da aralarında bulunduğu kapsamlı özelliklerinden yararlanma olanağı veren paylaşılmış depolamaya alternatif olarak KOBİ’lere basit, uygun maliyetli çözüm sunuyor. VMware vSphere Storage Appliance’ın sağladığı olanaklar şöyle:

  • Kolaylık – Sadece birkaç tıkla kurulum: Kolay kuruluma sahip VMware vSphere Depolama Aracı, VMware vCenter ile entegre çalışaraksunucuların ve depolamanın tek ve aynı ekrandan kolaylıkla yönetilmesini sağlıyor.
  • Paylaşılmış Depolama Donanımı olmadan VMware vSphere Yüksek Erişilebilirliği: VMware vSphere Storage Appliance VMware vSphere üzerinde sanal bir araç gibi çalışıyor. Böylece sunucu dahili depolasını sunucular arasında toplayarak harici depolama donanımına gerek kalmadan sanal bir korunan paylaşılmış depolama havuzu yaratıyor. VMware Storage Appliance, aynı anda farklı sunucular üzerinde çalıştığı için havuzdaki sunuculardan biri çökse bile verinin her türlü iş yüküne hazır olmasını sağlıyor.
  • Küçük ortamlar için veri merkezi otomasyonu: VMware vSphere Storage Appliance KOBİ’lere kurumsal veri merkezlerinin performans ve verimliliğini sunuyor. Toplama yetenekleri donanım kullanımını en üst seviyeye taşıyor. Kurumlar vSphere’in vMotion ve Dağıtık Kaynak Planlayıcı gibi “ayarla ve unut” tarzında akıllı otomasyon özelliklerinden yaralanarak uygulama servis seviyelerini garanti edebiliyorlar.

 

KOBİ’ler için ödüllü sanallaştırma ve bulut bilişim

 

KOBİ’ler VMware’in müşteri portföyünün en hızlı büyüyen kesimini oluşturuyor. Dünya çapında KOBİ’lerin büyük bölümü sanallaştırma tedarikçileri olarak VMware’i seçiyor. KOBİ’lere yönelik duyurduğu çözüm ve hizmetlerle VMware sadece son iki yılda bu segmentteki müşterilerinin sayısını üçe katladı. VMware aşağıdaki çözümleriyle her ölçekten kurumlar için sanallaştırma ve bulut bilişim alanında en kapsamlı çözümleri sunuyor:

 

KOBİ’ler için VMware vSphere Kitleri: VMware her ölçekten KOBİ’ler için herşey dahil çözümler sunuyor. VMware vSphere Essentials ve Essentials Plus Kitleri küçük ofislere iş yüklerini konsolide etme, erişilebilirliklerini artırma ve düşük yatırım maliyetleriyle tek merkezden yönetme olanağı sunuyor. VMware Acceleration Kitleri politika tabanlı otomasyona sahip ölçeklenebilir sanallaştırma platformu ile orta ölçekli kurumlara uygulama servis seviyelerini garanti ediyor, farklı ortamlarda oluşabilecek arızaların korunması gibi gelişmiş yönetim yetenekleri sunuyor.

 

VMware Go™: VMware Go, KOBİ’ler için basitleştirilmiş yük takip, stok ve güvenlik hizmetleri sunan ücretsiz, web tabanlı IT yönetim hizmeti. Hizmet VMware vSphere Hypervisor’ın kurulum ve konfigürasyonu ile her deneyim seviyesindeki kullanıcılara yol da gösteriyor.

 

VMware Go Pro: VMware Go Pro, KOBİ’lerin fiziksel ve sanal IT altyapılarını konsolide etmelerine, yönetmelerine, kontrol etmelerine ve güvenliğini sağlamalarına olanak tanıyan kapsamlı bulut hizmeti. VMware Go Pro, KOBİ’ler için sanal ve fiziksel altyapılarını bir arada yönetebilecekleri tek bir ekran sunarak IT yönetimini kolaylaştırıyor. Böylece KOBİ’ler rutin görevleri yerine getirmek yerine önemli girişimler için kendi kaynaklarına odaklanabiliyorlar.

 

VMware vSphere Hypervisor: Tamamen ücretsiz bir hizmet olan VMware vSphere Hypervisor, sanallaştırmaya başlamanın en kolay yolu. VMware ESXi™ üzerine kurulu olan, güvenilirlik, performans ve ekosistem desteğinde sektör standartlarını belirleyen VMware vSphere Hypervisor, kurumların uygulamalarını birkaç sunucu üzerinde konsolide etmelerini ve daha az donanım, enerji, soğutma ve yönetim maliyeti ile tasarruf yapmalarını sağlıyor.