Anasayfa Haber Facebook ile Google+ karşı karşıya!

Facebook ile Google+ karşı karşıya!

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, her ne kadar inkar etse de Google’ın yeni nesil sosyal ağı Google+‘ı ciddi bir tehlike olarak görüyor. Google ise yeni sosyal ağının altyapısını kararlı adımlarla geliştirerek Facebook’u internetin tozlu sayfaları arasında MySpace’in yanına göndermeye oldukça kararlı!

İki sosyal ağ arasındaki rekabetin bir ayağı da oyunlar oluyor. Google+’a yeni eklenen oyunlar özelliği ile Angry Birds, Bejeweled Blitz, Bubble Island, City of Wonder, Collapse! Blast, Crime City, Diamond Dash, Dragon Age Legends, Dragons of Atlantis, Edge World, Flood-It, Monster World, Sudoku, Wild Ones, Zombie Lane, Zynga Poker gibi Facebook’un sayısız popüler ismi kullanıcılarla buluşuyor.

Facebook ise mevcut oyun ekranının ufacık penceresini büyütüyor. Ekranın sağ tarafına oyuncuların sosyal ağında ekli bulunan kişilerin aktivitelerini, skorlarını, aldıkları ödülleri, gösteriyor. Stories ismiyle sunulan bu özellik, Achievment sistemiyle birlikte Facebook oyunlarına yeni bir tat katmayı amaçlıyor. Ayrıca oyuncular arkadaşlarının o oyunu oynadıklarını görmesini engellemek için X tuşuyla bildirimleri kaldırabiliyor.

Google+’ta üst sekmelerde özel bir oyun kısmı yer alıyor ve Facebook’tan farklı olarak sadece oyunlarla ilgilenen kullanıcılar, bu kısımdan bilgilendiriliyor. Yani sosyal ağda oyun oynayanlarla oynamayanların birbirini çok da rahatsız etmemesi amaçlanmış.

Henüz bütün kullanıcıların hesaplarında görülmeyen bu özellikler yakında bütün kullanıcılar için açılacak.