MSI’dan Yeni N560GTX-Ti Twin Frozr II 2 GB

In Haber by Burak AlkanLeave a Comment

N560GTX-Ti Twin Frozr II 2 GB ile MSI yüksek çözünürlüklü oyun imkanını daha serin ve daha hızlı sunuyor…

Dünyanın önde gelen ekran kartı ve anakart üreticilerinden MSI, N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 ve N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC duyurusunu yaptı. Yüksek çözünürlüklü HD monitörlerde daha iyi bir oyun deneyimi sağlamak için iki kat hafıza ile gelen ekran kartlarında Twin Frozr II soğutma çözümü kullanılıyor. Böylece standart kartlardan 20 derece daha soğuk çalışan kartların performansı MSI’ın popüler hız aşırtma yazılımı Afterburner ile kolayca artırılabiliyor. Dahası kartlarda kullanılan ABD ordusu standartlarına uyumluluğu sertifikalı Military Class bileşenler ile kalite ve kararlılık güven altına alınıyor. Tüm bu özellikleri ile N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 serisi ekran kartları oyunlarda HD kalitesi arayanlar için mükemmel bir çözüm sunuyor..

İki Kat Hafıza ile HD Oyun Performansında Artış

Oyuncular artık oyunları anti-aliasing ve en yüksek görüntü ayarlarında, büyük HD monitörlerde oynamak istiyorlar. Buna karşın standart bir grafik kartında ekrandaki objelerin sayısı arttığında hafıza yetmediğinden grafik performansı düşebiliyor. MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 ekran kartlarının iki kat hafıza kapasitesiyle kullanıcılar 3D oyunları HD kalitesinde takılmadan oynayabiliyorlar.

Twin Frozr II Soğutma Sistemi ile 20 Derece Daha Soğuk

MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 serisi ekran kartları MSI’a özel Twin Frozr II termal tasarımı ile geliyor. Nikel kaplı bakır tabana sahip bu soğutma sistemi ısıyı grafik işlemciden alarak SuperPipe ısı borularıyla hızla ısı çukuruna aktarıyor. Buradaki ısı ise Twin Frozr II’nin iki adet PWM fanı ile karttan uzaklaştırılıyor. Standart soğutmalı rakipleri ile karşılaştırıldığında MSI Twin Frozr II grafik işlemciyi 20°C daha soğuk tutuyor.

GPU Voltaj Artırımı ile 25%’e varan Hız Aşırtma

MSI’ın özel Afterburner hız aşırtma yazılımı kullanıcıların soğutma fanlarının devir hızını ayarlaması dışında GPU voltajı artırmaya da izin veriyor. Böylece kullanıcılar yüzde 25’e varan oranlarda overclock yapabiliyorlar. Kullanıcılar sadece birkaç basit adımda ekran kartının performansını bedavadan artırırken kartın üzerindeki Military Class II bileşenler ile kararlılıktan da ödün vermiyorlar.

Military Class II Bileşenler ile Yüksek Kalite ve Kararlılık

MSI N560GTX Twin Frozr II 2GD5 serisi ekran kartlarında ABD ordusu standartlarına uygunluğu sertifikalandırılmış askeri sınıf bileşenler kullanıyor. Military Class II adı altında toplanan bu bileşenlerden Hi-C kapasitörler 8 kat fazla ömürleri ile uzay mekiklerinde ve istasyonlarında kullanılıyor. Super Ferrite Choce (SFC) boğumlar ise enerji verimliliğini yüzde 10 artırırken maksimum akım çıkışını yüzde 30 artırıyor. Tüm bunlara 10 yıl ömürlü katı kapasitörler eklendiğinde MSI ekran kartları uzun yıllar boyunca kalite ve kararlı bir şekilde çalışmayı garantiliyor.