Toshiba yeni Ultrabook Modellerini Tanıttı

In Haber by Ali GüngörLeave a Comment

Toshiba’nın ilk Intel® Core™ işlemci tabanlı Ultrabook™ cihazları olarak adlandırılan the Portégé Z830 ve Satellite Z830 modellerini tanıttı. Yalnızca 1.12kg ağırlığındaki ve 15.9mm kalınlığındaki, Z830 serisi notebooklar, ödüllü Portégé R830  serisi ultra-taşınabilir cihazlardan yaklaşık yüzde 20 daha hafif ve yüzde 40 daha ince. Yeni cihazlar taşınabilirliği, sağlamlığı ve gereken tüm temel özellikleri gerçek bir şıklık içinde sunuyorlar. Z830 serisi cihazlar Avrupa’da 2011’in dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Profesyonel ve kişisel ihtiyaçlar için güçlü performans

Ultrabook™  için en yeni 2. nesil Intel® Core™ işlemcileri ve ultra-hızlı DDR3 hafıza destekli Z830 serisi hem iş hem de eğlence için geteken performansı sağlamanın yanında daha uzun pil ömrü için geliştirilmiş güç yönetim sistemi bulunuyor. Ultrabook™ cihazları 128GB solid state sürücü ile artırılmış sağlamlığı ve etkin enerji tasarrufu sayesinde kullanıcılara ihtiyaçlara yönelik üstün bir deneyim sunuyor.

Sıradışı sağlamlık için yüksek kaliteli malzemeler

Ultrabook™ cihazı hafif olduğu kadar sağlam magnezyum alaşımlı kasaya sahip olup gelişmiş “honeycomb iskelet”
tasarımı ile sağlamlaştırılmıştır. Yeni iç yapısı darbe emilimi, güçlendirilmiş sertlik ve bükülmeye karşı rezistans özellikleri ile donatılmıştır. Bu özellikler notebookları düşme ve darbelere karşı son derece dayanıklı hale getirmiştir. Buna ek olarak, tam boyutlu LED arka aydınlatma ve sıvı dökülmelerine dayanıklı klavye, kullanıcılara kaza sonucu sıvı dökülmelerinde cihazı kapatabilecekleri zamanı sağlayarak cihazda saklanan verileri koruma imkanı veriyor.

Bağlantıdan taviz vermeyin

Etkileyici Z830 serisi, boyutları küçültmenin bağlantıdan taviz vermek anlamına gelmediğini kanıtlıyor. Ultra-taşınabilir makineler Bluetooth™, WLAN ve Mobile Broadband dahil olmak üzere, pek çok kullanışlı arayüze ve bir tanesi USB 3.0 girişi olmak üzere VGA, HDMI® ve çoklu USB girişleri dahil olmak üzere pek çok bağlantı seçeneğine  sahip.

Üstün multimedya deneyimi

Cihazlar, günümüzün dijital yaşam tarzına uygun olarak kullanıcıların hem profesyonel hem de eğlence amaçlı tüm beklentilerine cevap veriyor. Parlak 33.8cm (13.3’’), yansıtma yapmayan HD ekran ve Dolby® Advanced Audio™ özelliği ile güçlendirilmiş güçlü stereo hoparlörler Z830 serisini hem evde, hem de seyahat halinde multimedya kullanımı için ideal cihazlar haline getiriyor.

Özellikler

·        Ultrabook™ için üretilen 2. Nesil Intel®
Core™ İşlemci

·        RAM: 6 GB’a kadar DDR3

·        128 GB SSD

·        33.8cm (13.3”) LED arka aydınlatmalı
HD ekran, 1,366 x 768 piksel

·        WLAN, Bluetooth™ 3.0, Mobile
Broadband*, Gigabit Ethernet LAN

·        1x USB 3.0, 2x USB 2.0, Çoklu Kart
Okuyucu, VGA, HDMI®, Intel® Wireless
ekran desteği*

·        Arka aydınlatmalı mat A4 özel
klavye (tile keyboard) ve geniş çoklu dokunmatik (multi-touch) touch pad

·        1.3 megapiksel web kamera

·        Toshiba Eco Utility, Toshiba Media
Controller, Toshiba PC Health Monitor

·        Dolby® Advanced Audio™
ile güçlendirilmiş stereo hoparlörler

·        Parmak izi okuyucu*

·        Honeycomb yapı ile güçlendirilmiş magnezyum
alaşımlı kasa