Anasayfa Oyun Battlefield 3’e Performans Dopingi!

Battlefield 3’e Performans Dopingi!

Oyuncuların heyecanla beklediği, son dönemin en büyük yapımlarından Battlefield 3 çok yakında oyuncularla buluşacak.

Elbette oyunun grafik potansiyelini değerlendirmek için yeni nesil bir ekran kartına ihtiya. var. Ancak ekran kartı firmaları mevcut modellerle yeni oyunların performansını daha da arttırmak için kolları sıvadı. Bu çalışmanın bir ürünü de Nvidia ekran kartları için henüz beta sürümü yayınlanan yeni bir sürücü oldu.

PC oyuncuları yeni Nvidia GeForce ekran kartı sürücüleri sayesinde yüzde 38’e varan performans artışının yanı sıra, daha istikrarlı ve daha iyi grafiklere sahip bir Battlefield 3 tecrübesi yaşayabilecekler. GeForce GTX 570 ekran kartıyla 2650×1600 çözünürlükte ve DirectX 11 özellikleri açık bir şekilde yeni 285.27 sürüm numaralı beta sürücüsü test edildiğinde bu sonuçlar doğrulanmış.

Peki ya ATI’yi daha doğrusu yeni adıyla AMD Radeon’u tercih edenler? Onlar da yeni Catalyst sürücülerine kavuşacaklar. AMD yetkilileri bu hafta içerisinde Battlefield 3 için özel iyileştirmeler içeren yeni yazılım paketini yayınlayacaklarını duyurdular.

Beta ekran kartı sürücülerinin zaman zaman bazı sorunlara da yol açtığı bir gerçek, denemek isteyenlere indirme bağlantısını sunmakla birlikte, yakında bunun bir tam sürümünün çıkacağını ve beklemenin her zaman daha sağlıklı olacağını hatırlatalım. Sabırsızlanan ve ön sipariş veren oyuncular ise 27 Eylül’de yayınlanacak olan Open Beta sürecinde multiplayer haritası Operation Metro’yu ve yeni sürücüleri deneyebilirler. Ön sipariş vermeyen oyuncular Open Beta’ya ayın 29’unda katılabilecekler.

Battlefield 3’te performansı iyileştiren yeni Nvidia GeForce 285.27 beta sürücülerini indirmek için tıklayın…

Güncelleme: AMD de rakibinden geri kalmadı ve BF3 fanatiklerine daha fazla performans sunacak Catalyst 11.10 Preview sürücüsünü piyasaya sürdü. Sürücü, Battlefield Çık Beta’da HD 6000 ve HD 5000 sahiplerine performans artışı sağlıyor, Eyefinity 5×1 desteği getiriyor ve Vision Engine Control Center’ın arabiriminde bazı değişiklikler yapıyor.

AMD Catalyst 11.10 Önizleme Sürücüsünü inidrmek için tıklayın…