Anasayfa Oyun Battlefield 3 ve RAGE’e Performans Dopingi

Battlefield 3 ve RAGE’e Performans Dopingi

Battlefield 3 gibi yeni nesil oyunlarda, AMD Radeon ekran kartlarının performansını arttıran ve sorunları gideren yeni AMD Catalyst 11.10 Version 3 Preview Driver yani sürücü yazılımı kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Sadece Battlefield 3 değil, Id tarafından oyuncuların beğenisine sunulan ve yeni nesil grafik motoruyla oldukça etkileyici teknolojileri oyun dünyasına sokan Rage de bu sürücüden yararlanıyor. AMD’nin sunduğu Radeon 6000 ve 5000 serisi ekran kartları için Eyefinity çok ekran görüntüleme modu ve CrossfireX arayüzü için geliştirilmiş performans da bu yazılımın etkileyici özellikleri arasında.

Giderdiği sorunlar arasında Windows 7 32 bit sürümünde Rage’in çökme problemi, kaplamaların bozulmasıi animasyonların titreşmesi, çift ve üç çekirdekli sistemlerdeki takılmalar, NPC’lerdeki, Vsync’teki sorunlar yer alıyor. Rage ne yazık ki bu tür problemler yüzünden kötü bir üne kavuştu, ancak hem bu ön sürüm sürücüler, hem de gelecek olan yeni sürücüler ile büyük oranda düzelecek. Yani RAGE çöküp duruyor, oyun devamlı saçmalıyor, Battlefield 3 yavaş çalışıyor, yok mu bir çözümü diyorsanız ve daha fazla beklemeye tahammülünüz yoksa, işte size çözümü!

Performans artışına gelince, Battlefield 3’ün açık beta sürümünde Anti-Aliasing açık ya da kapalı olsa da 5000 ve 6000 serisi ekran kartlarında ciddi bir ilerleme vadediliyor. 4000 Serisi Radeon HD ekran kartları da unutulmamış, ister tek, ister çoklu ekran kartı konfigürasyonuna sahip olun bu sürücüler ile yeni nesil oyunlarda ciddi bir düzelme ve hızlanma söz konusu.

Download: AMD Catalyst 11.10 Version 3 Preview Driver’ı indirmek için tıklayın…