Anasayfa Haber Nexus One Kullanıcılarına Kötü Haber!

Nexus One Kullanıcılarına Kötü Haber!

 

HTC tarafından üretilen ve piyasaya çıktığında Android 2.1 mobil işletim sistemi kullanan Nexus One sahipleri için kötü bir haberimiz var. En son Android 2.3 sürümüne güncellenen Nexus One telefonlara Android 4.0 güncellemesi gelemeyecek.

Android Ürün Müdürü Hugo Barra‘nın yaptığı açıklamaya göre, Nexus One Android 4.0’ı rahat bir şekilde çalıştırabilecek yeterli donanıma sahip değil. Ayrıca yine açıklamalara göre, ilk nesil 1GHz Snapdragon işlemci kullanan Android telefonlar da malesef Android 4.0‘ı kullanamayacak.

Bildiğiniz gibi Android telefonların 18 ay gibi bir desteklenme süresi var. Nexus One’ın da Ocak 2010’da piyasaya çıktığını düşünürsek, akıllı telefon bu tarihin de gerisinde kalıyor. Tabii yine de donanımlarını zorlamak isteyen kullancılar için Google’dan Gabe Cohen’ın Ice Cream Sandwich güncellemesinin her telefona teorik olarak yapılabileceğini söylediğini hatırlatalım. Yani güncelleme hizmete sunulduğunda kullanıcılar bazı özel yollarla Android 4.0’ı deneyebilir, tabii ki tam bir performans alabilirler mi? İşte bunu bilmiyoruz ancak Google bu son açıklamayla birlikte kendi açıklamalarıyla çelişmiş oluyor.