Slate 2 Çok Yakında Geliyor!

In Haber by Gökay ÖzbudakLeave a Comment

HP donanım işinden çıkmadığı gibi bu sefer benzerlerinden çok farklı bir tablet bilgisayar çıkartıyor! İşte özellikleri…

HP’nin Slate 500 tableti firmaya büyük bir sıçrama yaptıramadı ancak belirli bir takipçi kitlesi oluşmasını sağladı. TouchPad’in de satışlarındaki düşük orandan sonra HP, Slate 2 ile beraber Windows işletim sistemi kullanarak tabletlerdeki şansını yeniden denemeye hazırlanıyor, hem de bu ay içerisinde.

Pil ömrüne 6 saat ekleyecek olan yeni Slate’in dış kısmında pek bir değişiklik yok. 1024 x 600 ekran çözünürlüğü ve arka aydınlatmalı LED HD 8.9 inç ekranla gelen Slate 2’deki asıl değişiklik işlemcide. 1.5 GHz’lik Atom Z670 (Atom Oak Trail)  kullanan yeni nesil Slate, 2 GB belleğe sahip; ayrıca son zamanların hızlı ve popüler seçeneklerinden 64GB’lık SSD ile hızlı bir sabit disk sunuyor. Önünde VGA, arka tarafında ise 3 MP bir kamera bulunan tabletin bir adet USB girişi bulunuyor.

Tabii önümüzdeki yıl içerisinde piyasada olacak olan Windows 8’den hemen önce HP’nin neden böyle bir risk aldığı düşünülebilir. Tabii donanımı sayesinde Slate 2’nin Windows 8 piyasaya çıktığı zaman onu çalıştırabileceğini düşünenler de bulunuyor. HP’nin açıklaması ise basit, 11.5 saat pil ömrü, esnek kablosuz yetenekleri, ek olarak sunulan özel dijital kalemi, kolayca şarj edilebilen Bluetooth klavye seçeneği ile bu ürün profesyonelleri hedef alıyor. HP Slate 2 tabletin yanında satışa sunulan HP Retail Mobile Point of Sale yani POS eklentisiyle tablet bir manyetik kart ve barkod okuyucuya sahip oluyor. Kısacası çalışanlar HP Slate 2 ile anında bir yazarkasa kurup mal satabiliyorlar ya da depoda envanter çıkartabiliyorlar, el yazısıyla notlar alabiliyorlar.

Kasım ayı içerisinde çıkması beklenen HP’nin yeni tabletinin 699 dolardan satışa çıkması bekleniyor.