Anasayfa Haber Vivid’den HTC’ye Dava!

Vivid’den HTC’ye Dava!

Kasım ayının başlarında yurtdışında satışa sunulan HTC Vivid, Amerika’da AT&T firması tarafından satışa sunuldu. Amacı ise AT&T’nin hızlı LTE altyapısını daha yaygın kullanıma sokmaktı.

Ancak Android cep telefonlarıyla tanınan mobil devi HTC, yeni cep telefonu Vivid’in ismi yüzünden yasal bir uyarı ve yasal bir yaptırım tehtidiyle karşı karşıya kaldı. 1984 yılında kurulan ve 90’lı yıllarda dünya çapında dev bir üne sahip olan yetişkin videoları şirketi Vivid, HTC’nin karşısına çıktı! HTC’den yeni akıllı telefonunun isminin değiştirmesini isteyen şirket hiç de küçük sayılmaz. Kendi ürünleri haricinde Pamela Anderson ve Kim Kardashian gibi ünlü yıldızların da cinsel içerikli kasetlerini yayınlayan Vivid Entertainment, Vivid kelimesinin kendileriyle özdeşleştiğini ve izinleri olmadan kullanılamayacağını savunuyor.

Patent davalarıyla dolu bir cep telefonu dünyasında muhtemelen teknoloji devlerinin birinden ya da birkaçından dava dosyalarının geldiğini görmeye alışan HTC’nin, Vivid’den gelen uyarı karşısında oldukça şaşırdığını ve hazırlıksız yakalandığını düşünüyoruz.