Amazon’dan Beklenmedik Ürün

In Haber by Gökay ÖzbudakLeave a Comment

Kindle e-okuyucuyla birçok kullanıcıya ulaşan ve onları memnun eden Amazon, e-okuyucudan sonra e-tablete de geçiş yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Kindle Fire, iPad’in en büyük rakiplerinden biri olarak görülürken, sektörde konuşulanlara göre Amazon.com’un önümüzdeki yılın dördüncü çeyreğinde tüketicinin karşısına bir akıllı telefonla çıkacak.

Citigroup’tan Mark Mahaney’nin söylediklerine göre, telefon Texas Instruments’ın işlemcisini ve Qualcomm’un bağlantı çiplerini kullanacak. Telefonun bileşenlerinin toplam maliyetinin 100 doları geçmeyeceği de söyleniyor. Mahaney konu hakkında şunları söylüyor; “Kindle e-kitap okuyucunun üç yıl içinde başarısı ve Kindle Fire’ın düşük fiyatlı tablet piyasasındaki muhtemel başarısından sonra bunun Amazon’un atacağı mantıklı bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Amazon’un gözünü mobil medyaya diktiğine inanmaya devam ediyoruz.”

Ayrıca yine Mahaney’e göre; Amazon telefondan para kazanmak zorunda değil, bu yüzden ürünü maliyetine satabilir. Tabii ürünü satın aldıktan sonra Amazon’un geniş medya içeriğinden de yararlanacak olmanız firmaya yine büyük kazanç getirecektir.