Android

2 Günde 3.7 Milyon Android!

In Haber, Mobil by Ali GüngörLeave a Comment

Yurtdışında yılbaşı alışverişi coşkulu geçti. Sadece iki günde 3.7 milyon Android cihaz aktive oldu. İşte Android ve iOS cihazların yılbaşı yarışı…

Google’ın Android projesinin başındaki isim olan Andy Rubin, Noel arifesindeki iki gün içerisinde  3.7 milyon Android cihazın aktive edildiğini duyurdu.

Google günde 700.000’in üzerinde aktive ediyor, elbette bayram tatili öncesindeki hediye satışları da Android cep telefonlarının ve tablet bilgisayarların satışını arttırdı. Bu aktivasyon sayılarının sadece yeni satın alınan cep telefonları olduğunu belirtmekte fayda var. Bu hesaplar içerisinde eski telefonların güncellenerek ya da el değiştirerek aktive edilmesi yer almıyor.

Peki Google Android’in geride bıraktığı Appe iOS cihazlarda durum nasıl? iPhone ve iPad gibi ürünler de yılbaşı satışlarından Google Android cihazlar kadar faydalandı. Android’in 3.7 milyon aktivasyonuna karşılık aynı iki gün içerisinde 3.1 milyon iOS cihaz aktivasyonu gerçekleşti. Bu istatistikler mobil analiz firmazı Flurry tarafından gerçekleştirildi.