Anasayfa Oyun Microsoft Flight F2P Modeline Geçiyor

Microsoft Flight F2P Modeline Geçiyor

Microsoft’un efsanevi Flight Simulator serileri artık farklı bir iş modeliyle piyasaya sürülecek. Flight Simulator X’un çıkmasının ardından bu kararı alan Microsoft, oyunun adını basitleştirerek Microsoft Flight haline getirdi. Ancak tüm değişiklik bundan ibaret değil, sivil havacılık tutkunlarının vazgeçilmez oyunu bundan sonra pek çok oyunun izlediği Free2Play iş modeline göre pazarlanacak.

Bu iş modeli özellikle online oyunlarda hayli başarı kazandı, Microsoft da bu durumun farkında. Artık Microsoft Flight’ın ana oyunu ücretsiz olarak dağıtılacak, burada bazı temel uçak modelleri ve Hawaii bölgesinin haritası bulunacak. Oyuncular eğer isterlerse oyunu bir Games For Windows Live hesabına bağlayarak, daha fazla uçak ve harita satın alabilecekler.

Flight Simulator serileri eskiden beri ciddi bir sivil havacılık simülatörü olarak bilinir ve müşteri kitlesi de kendine hastır. Bu oyunun tutkunları genellikle çok güçlü bilgisayarlara, çoklu ekran sistemlerine ve yüksek kaliteli uçuş kontrol sistemlerine büyük paralar ödemekten kaçınmazlar. Haliyle Microsoft bu kitlenin daha fazla harita ve uçak için de para harcamaktan kaçınmayacağını umuyor. Üstelik bu şekilde devamlı yeni oyun yapmak yerine, eldeki müşteri kitlesine yeni içerik sağlayarak devamlı bir gelir de elde edebilirler. Oyun şu an kapalı Beta testi seviyesinde bulunuyor, eğer bir aksilik olmazsa bu bahar aylarında piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.