Mass Effect 3 Oynamanın 3 Yolu!

In Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

BioWare’in Mass Effect 3’ü serinin hastaları tarafından merakla bekleniyor. Ancak anlaşılan herkes katıksız RPG sevmiyor, oysa firma doğal olarak oyunu olabildiğince çok kişiye satmak istiyor. Sonuçta böyle bir oyunu geliştirmenin maliyeti pek ucuz değil. O halde ne yapmalı? Tabii ki oyunu daha fazla insana hitap edecek bir şekle sokmalı!

Hemen paniğe kapılmayın, Mass Effect 3 düz ayak bir FPS’ye dönüşecek değil, serideki oyunlar bunun için fazla karmaşık. Ama isteyen oyunculara farklı oynanış tarzları sunulacak. Oyuna başlarken üç farklı seçenekten birini tercih edebileceksiniz, ancak eğer istenirse oyun esnasında da farklı oyun modları arasında geçiş yapmak mümkün. Bu üç farklı oyun modu Story, Action ve Roleplaying olarak adlandırılıyor.

Story modunda oynarsanız, oyunun kaba kuvvet gerektiren bölümlerini çok daha rahat geçebileceksiniz, ölmek çok zor, öldürmek çok kolay, hikaye seçenekleri ise önünüze açılmış olacak. Action modunda ise tam tersi, çarpışmalar daha canlı ve zorlayıcı olarak geçecek, ancak diyalogların büyük kısmı otomatik geçecek, yani oyuncu uzun uzadıya konuşmak ve dinlemek zorunda kalmayacak. Yani tam zamanı az olan, oyunu hızlı bitirmek isteyenlere göre bir seçenek. Roleplaying modunda ise herşey olması gerektiği gibi olacak, oyuncu oyunu tam anlamıyla tadabilecek.