Armored Core V çıkış tarihi

In Oyun by Muhsin BayramLeave a Comment

Oyunculara devasa savaş robotları içerisinde taktik savaş deneyimi yaşatan yeni Armored Core V’in çıkış tarihi ve detayları belli oldu…

Namco Bandai bugün aksiyon severlere müjdeli haberi verdi: Armored Core serisinin son oyunu Armored Core V çıkış tarihi belli oldu. Namco Bandai’ye göre çıkış tarihi Amerika için 20 Mart, Avrupa içinse 23 Mart 2012. Bir aksiyon-shooter olacak olan oyun PS3 ve Xbox 360 için hazırlanıyor. Oyuncuların Mech kontrol etmelerini sağlayan, Mech Warrior serisini özleyenlere hitap eden bu az rastlanan türde oyunu heyecanla bekliyoruz.

Oyunun yapımcılarının açıklamalarına göre bu oyun kullanıcının el maharetinden çok haritadaki doğal engellerden yararlanma ve taktikler üzerine gelişecek. Özellikle karışık şehirlerde oyuncu taktik hareket etmek zorunda kalacak. Peki Armored Core V‘in başka bir farkı olacak mı? Evet, yeni oyunda sadece 10 metrelik değil, 5 metrelik daha küçük ve daha hızlı Mech’ler de olacak. Bu küçük Mech’ler binaların arasında daha kolay saklanarak sürpriz saldırılar yapabilecekler. Ayrıca multiplayer oyunlarda beşer kişilik takımlar belirli görevleri yerine getirmek için çarpışabilecekler. Dünya haritası üzerinde gerçekleşecek online maçlarda takım üyelerinden birisi Operator yani komutan olacak ve özel arayüzden edindiği bilgilerle diğer takım üyelerine yön verecek.