Anasayfa Haber OnLive Desktop iPad uygulaması App Store’a geldi!

OnLive Desktop iPad uygulaması App Store’a geldi!

OnLive Desktop iPad'de

Sevdiğiniz bilgisayar oyunlarını yüksek bir sisteme gerek duymadan, sadece iyi bir internet bağlantısıyla size sunan OnLive, iPad’den Windows kullanmanızı sağlayan uygulamasını yayımladı.

Çok güçlü bir sisteme sahip olmasa da bilgisayar oyunlarını her yerden oynayabilmek isteyen oyuncuların derdine derman olan OnLive, 2010 yılında başlattığı hizmetiyle, internet üzerinden istediğiniz cihazla oyun oynayabilmenizi sağlıyor. Windows, Mac, akıllı telefonlar ve tabletler, uygun aksesuarıyla akıllı televizyonlardan birine sahipseniz, oynayabileceğiniz 190’ın üzerinde oyun bulunuyor.

Bu hizmetin altında yatan teknoloji, şirketin bir sürü sunucusunda çalışan oyunların görüntülerinin ilgili cihaza aktarılması ve cihazdan gelen komutların da bu sunucularda yorumlanması. Başka bir deyişle, video oynatabilen bir cihazda bile oyun oynayabilirsiniz, çünkü sistemi kasan bütün işleri OnLive hallediyor.

Şirket, iPad üzerinde Windows gerektiren işlerini halletmek isteyen kullanıcılarına da çözüm olabilmek için bu kez yalnızca oyun değil, gerçek bir Windows 7  deneyimi sunuyor. Ücretsiz olan uygulamayı yükleyerek Windows 7’nin yanısıra Microsoft Word, Excel, PowerPoint uygulamaları ve dosyalarınızı kaydedebileceğiniz 2 GB internet alanına sahip olabiliyorsunuz.

Eğer daha fazlasına ihtiyacınız varsa uygulamanın Pro sürümüne ayda 9.99 dolar vererek sunucularda öncelik kazanabilir, 50 GB alana sahip olup istediğiniz uygulamaları da kurabilirsiniz.

Uygulamayı hemen iPad’inize yüklemek için iTunes’tan hemen indirebilirsiniz. Diğer cihazlar için de uygulamaların yolda olduğu söyleniyor.