Anasayfa Haber Cat Power Avea ile Türkiye’ye Geliyor!

Cat Power Avea ile Türkiye’ye Geliyor!

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Cat Power; 9 Şubat’ta Garaj İstanbul’da vereceği konser ile müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak! Oyunculuk ve modelliğinin yanı sıra sesi ile eleştirmenlerden tam not alan Charlyn Marie Marshall nam-ı diğer Cat Power, soul yüklü vokalleri ve minimalist gitar çalışıyla İstanbulluları büyüleyecek

 Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin sanatçılarını, müzikseverlerle buluşturmaya devam eden AveaEscape to Music konserleri kapsamında soul ve indie müziğin en önemli isimlerinden Cat Power’ı Türkiye’ye getiriyor

Avea Escape To Music Konserleri kapsamında; 9 Şubat Perşembe günü Garaj İstanbul; güzeliğinin yanı sıra sesiyle de eleştirmenlerden tam not alan Cat Power’ı ağırlayarak muhteşem bir konsere ev sahipliği yapacak.

20 yıllık müzik kariyeri boyunca Nick Cave, Patti Smith, Bob Dylan gibi bir çok ünlü sanatçı ile aynı sahneyi paylaşan Cat Power, ayrıca Yoko Ono ve Faithless ve son olarak Eddie Vedder’in son albümlerinde de konuk sanatçı olarak büyük beğeni topladı.

Marc Jacobs ve Nicolas Ghesquière gibi tasarımcıların ilham perisi olan, bir dönem New York Magazine de modellik yapan ünlü sanatçı, Ekim 2006’da da Chanel’ın çıkardığı mücevher koleksiyonunun sözcülüğünü yaptı.

Charlyn Marie Marshall, nam-ı diğer Cat Power,

“The Greatest” , “Lived in Bars”, Oasis cover’ı “Wonderwall”, Frank Sinatra cover’ı “New York New York”u seslendirdi. “Speaking for Trees”, “My Blueberry Nights” gibi filmlerde de rol aldı.

Sempatik tavırları ve sahnede sergilediği muhteşem performansı ile dikkat çeken Marshall, İstanbullu hayranlarına Avea ile inanılmaz bir gece yaşatacak.

Müziği farklı boyutlarıyla sahiplenen Avea adına hazırlıkları PRİZ Organizasyon’ tarafından gerçekleştirilen konser ile Cat Power, Türk hayranlarına inanılmaz bir gece yaşatacak.


2. Avea Escape to Music Konser Takvimi:

6 Ekim 2011                  James

16 Aralık 2011                 Rox

13 Ocak 2012                  Russian Red

9 Şubat 2012                Cat Power 

18 Şubat 2012                 Mando Diao

31 Mart 2012                  Yael Naim

 Cat Power: The Greatest Canlı Performansı: