Günün Flash Oyunu: Minotaur China Shop

In Oyun by Özay ŞenLeave a Comment

Bir Minator olsaydınız ve kırılcak eşyalarla dolu bir dükkanı işletseydiniz ?

Bu aslında bir atasözüne ait; Çin dükkanında öküz olmak ya da seramik dükkanına öküz salmak. Sanıyorum kırılacak, vazo, seramik gibi eşyaların arasına kızgın bir öküzü salmak akıl karı değildir. İşte bu noktada Unity 3D yapımı Minotaur China Shop adlı oyun giriyor araya. Oldukça eğlenceli ve uzun süre vakit harcayabileceğiniz bir oyun. Flashbang Studios desteği ile Blurst.com üzerinden oynama imkanına sahip olduğumuz oyunun tam sürümüne ücretsiz olarak ulaşabiliyoruz.

Oyun da ki amacımız oldukça basit. Seramik dükkanında çalışıyoruz ve bir Minator’uz. Amacımız müşterilerin istedikleri eşyaları zamanında onlara götürmek ve para kazanmak. Ancak işin zorlu kısmı bir Minator olduğumuz için oldukça büyük olmamız ve etrafta ki eşyaları yıkabilme-kırabilme özelliğimiz. Bu noktada iki seçeneğimiz var. Müşterilerimizi memnun ederek, para kazanmak ve yolumuza devam etmek. Diğer yol ise biraz daha eğlenceli, işi tamamen Minator Öfkesi (Minotaur Rage) kontrolüne bırakak her şeyi yakıp yıkmak. Kulağa ne kadar hoş gelse de ilerledikçe eşyalar çoğalıyor, haritada ilerleyebileceğimiz kısımlar daralıyor. Bunun için seçtiğimiz yola göre karakterimizi güçlendirmeliyiz.

İlk yolu seçersek, Minator’umuzu sakinleştirecek yolları güçlendirmeli ya da müşterilerin cazibesini çekebilecek reklamlara önem vermeliyiz. Onlardan tip alabilecek şovlar geliştirmeli ve istedikleri eşyaları hızlıca götürmeliyiz. Minator Öfkesi’nin getirisi ise bu kontrol dışı hareketlerimizin sigortalanmış olması. Daha fazla eşyaya zarar verebilmek ve sigortadan para koparabilmek için karakterimizin öfkesini arttıracak ve etrafı dağıtmasında ona yardımcı olabilecek combolar öğrenmeliyiz.

Minator miti, eski Yunan Mitolojisine dayanıyor. Girit’in kralı Minas’ın karısının Poseidon tarafından lanetlenmesiyle, bir boğaya aşık olması ve ondan çocuk doğurmasıyla başlar. Doğan yaratık etrafa çok zarar verdiğinden ve oldukça çirkin olduğundan, çünkü boğa başlı ve insan vücutludur, onu labirente hapsederler. İşte bu Yunan hikayesi günümüze kadar ulaşmış ve bu hoş Flash oyununa konu olmuş.

Minotaur China Shop, oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz bir oyun.