Anasayfa Haber Sony Twisted Metal Filmini Duyurdu!

Sony Twisted Metal Filmini Duyurdu!

Oyunlardan yola çıkılarak yapılan filmler genellikle pek iyi sonuçlanmıyor. Ne var ki bu gerçek firmaların sık sık adı çok duyulan, iyi bir izleyici kitlesi olan oyunların filmlerini yapmalarına engel de olmuyor. Tabii bir yanda Mario Bros gibi felaket oyundan filmler var, diğer yanda ise Tomb Raider ya da Resident Evil serileri gibi, kendi çok iyi olmasa bile gişede güzel para kazanmış yapımlar var. Ve bir de Uncharted ya da Halo gibi üzerine bol bol konuşulup da bir türlü gerçekleşemeyen projeler var.

Sony’nin Twisted Metal filmi bu kategorilerden hangisine dâhil olacak dersiniz? Bunu şimdiden kestirmeye imkan yok tabii, fakat Twisted Metal oyunlarının Sony’nin en bilindik markalarından biri olduğu da şüphesiz. Ve eğer düzgün yapılırsa, Twisted Metal’den güzel bir aksiyon filmi de çıkabilir, neden olmasın? Zaten Sony de böyle düşünüyor olmalı ki, Twisted Metal filminin çekimi için yönetmen Brian Taylor ile bir anlaşma imzaladılar.

Brian Taylor adını Crank serilerinden hatırlayabilirsiniz, son çektiği film ise yeni Ghost Rider oldu. Prodüksiyonda ise daha önce Marvel ile Spider-man serileri üzerinde çalışmış olan Avi ve Ari Arad ikilisinin adı geçiyor. Film tabii ki oyundan esinlenecek ve Doll Face, Sweet Tooth gibi karakterlere de yer verilecek. Ancak senaryonun yazılmasında aynen oyuna sadık kalınmayacağına garanti gözüyle bakabilirsiniz. Senaryo yazarları büyük ihtimalle konuyu gümüş perdeye uydurabilmek için hayli çekiştireceklerdir. Sonuçta ortaya Death Race tadında bir film çıkması muhtemel gibi görünüyor. Ancak tabii gerçekten de yapılırsa! Ne de olsa her yıl bunun gibi onlarca proje duyurulduktan sonra rafa kalkıyor.