Panasonic ELUGA’yı tanıttı!

In Haber, Mobil by Ali GüngörLeave a Comment

Panasonic, Avrupa pazarına ultra ince, çok şık ve su geçirmeyen akıllı telefonu ELUGA ile güçlü bir şekilde dönüyor! İşte telefonun teknik özellikleri…

Panasonic Avrupa, şıklığa ve tarza önem verenlere yönelik ultra ince, gelişmiş özelliklere sahip su geçirmez akıllı telefonu ELUGA’yı tanıttı. ELUGA, 103 gramla Avrupa’daki en hafif Android akıllı telefonlardan biri. Su geçirmez olmasının yanı sıra ELUGA, ince çerçevesi sayesinde telefon gövdesinin %66’sını kaplayan pazardaki en büyük ekran oranına sahip bulunuyor.

Telefonun tüm profili boyunca değişmeyen 7,8 mm genişlik ve ultra ince D şeklindeki tasarımıyla ELUGA kıyafetlerinizle mükemmel bir uyuma sahip olacak şekilde tasarlandı. ELUGA’nın yüksek kaliteli 8MP kamera lensi bile hiçbir çıkıntı yapmadan, telefonun şasisi üzerinde yerleşiyor.

Telefonun özellikleri şöyle:

  • 123×62.0x7.8mm çerçevesiyle ultra ince, D şeklinde tasarlanmış çerçeve
  • Uluslararası IP57 su geçirmezlik standardı ve toz geçirmeme özelliği. 1 metre derinliğe ve yarım saate kadar suda korunma özelliği. Yakınında veya içinde en fazla 8 saat bırakılması durumunda toza karşı koruma (75 mikrometre veya altında çapta/zarar gelecek şekilde bırakılmaması durumunda)
  • ‘Yakın Alan İletişimi’ (NFC) teknolojisine sahip olan telefon, temassız ödemeler de dâhil olmak üzere, dokunma gerektirmeyen etkileşimlere hazır durumda
  • Pazardaki en büyük oranlardan birine sahip, 4,3 inçlik, 960×540, OLED QHD ekran
  • ‘Sürükle ve Paylaş’ özelliği sayesinde kullanıcılar kablosuz bir şekilde telefondan televizyona veya bulut hizmetlerine fotoğraf gönderebiliyor veya telefondaki videolarını televizyonda izleyebiliyor. Telefon ayrıca evdeki diğer elektronik cihazlar için (örneğin Viera televizyon, DIGA Blu-ray oynatıcı ve kayıt cihazı, ev sinema sistemi veya dijital kamera) uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor.
  • 8 GB’lık entegre belleğe sahip 8MP oto-odaklanma özelliğine sahip kamera
  • Android Gingerbread (2.3.5. sürümü) yazılımına sahip 1GHz’lik çift çekirdekli işlemci (OMAP4430). Android Gingerbread’in 2.3.5 sürümü 2012’nin yaz aylarında Ice Cream Sandwich sürümüne yükseltilecektir.

Panasonic’in güç tasarrufu sağlayan eşsiz teknolojisi ‘eco mode’a da sahip olacak olan ELUGA, telefonun pili azaldığı zaman gerekli olmayan özelliklerini kapatarak kullanıcı verimliliğini artırıyor.

Panasonic Sistem İletişimleri Avrupa Genel Müdürü Toshiya Matsumura konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Son birkaç yılda akıllı telefon cihazlarının sayısında görülmemiş bir artış yaşanmasına rağmen bugüne kadar hiçbir ürünün stil ve içerik arasında bu kadar güçlü bir bağ kurabildiğine inanmıyoruz. ELUGA ile stil, fonksiyon, tasarım ve en iyi teknolojinin uygun bir fiyatla sunulabileceğini kanıtlamaya hedefliyoruz.” 

Panasonic ELUGA’nın Teknik Özellikleri
Boyutlar 123 x 62 x 7,8mm
Ekran 4,3“/ 10,9cm; QHD (960×540)
Bellek 8 GB entegre bellek
GPS Var
Ağırlık 103g
Pil 1150 mAh pil (entegre)
USB Bağlantısı Mikro USB Bağlantısı
Kulaklık 3,5mm kulaklık girişi
Internet Bağlantısı GPRS/ EDGE/ HSDPA 14.4Mbps;
  HSUPA 5.76Mbps (HSPA+ 21.1 Mbps)
Ana bant 850, 900, 1800, 1900 / Band1, Band8
Bluetooth Bluetooth 2.1 + EDR
SIM-Card Micro SIM
İşlemci 1GHz işlemci (çift çekirdekli)
İşletim sistemi

 

 

Android Gingerbread 2.3.5

2012 yazında Ice Cream Sandwich 4.x sürümüne yükseltilecek

Kamera 8MP-AF Kamera
NFC Yerleşik
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Su Geçirmez & Toz Geçirmez IP57
Renk Gümüş/ Siyah
G-Sensor Var
Ortam Işığı Sensörü Var