Anasayfa Haber Minecraft’a Iron Golem Güncellemesi

Minecraft’a Iron Golem Güncellemesi

Bit bit grafikleriyle milyonları ekran başına bağlayan Minecraft yenilendi! İşte Minecraft 1.2 güncellemesi ile birlikte gelen yepyeni özellikler…

Minecraft, büyük bir topluluğa hitap eden bir oyun olduğunu yılbaşından önce çıkarttığı 1.0 sürümü ile duyurmuştu. Beta süresince bile milyonlarca oyuncuyu barındıran, her yaptığı yenilik ile çılgınlığı bir adım öteye taşıyan yeni nesil indie-oyun, farklı ve eğlenceli… Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen ufak 1.1 güncellemesinin ardından onu tamamlayacak 1.2 versiyonu dün gece itibari ile oyuncuların beğenilerine sunuldu. Peki neler değişti?

  • Yeni biome olarak Jungle, yüksek ağaçları ve sarmaşıklarıyla oyuncuların kaybolacağı bir coğrafya olmuş. Jungle’ın oyuna katılmasıyla sarmaşıkları kullanarak ağaçlara tırmanma özelliği de eklenmiş oldu.
  • Jungle coğrafyasına uygun olarak vahşi kediler pasif yaratıklar olarak eklendi. Oyunculara kurtlardan sonra bu vahşi kedileri de evcilleştirme imkanı sunuluyor.
  • Yükseklik sınırı olan 128, iki katına çıkarılarak 256 yapıldı.
  • Testificate olarakta bilinen, köylüler, kasabalarında yer varsa çocuk sahibi olacaklar. Etrafta ufak ufak testificateler dolaşabilecek.
  • Sandstone’a benzeyen üzerinde hiyeroglif yazılar bulunan blocklar gibi birkaç yeni block eklendi.
  • Geceleri peydahlanan yaratıklar artık evlerin kapılarını kırıp, duvalarına hasar verebilecek. Geceler artık daha korkutucu ve ayakta geçeceğe benziyor.
  • 1.2 güncellemesinin en büyük bombası olarak gösterilen Iron Golemler. 4 demir blocktan hazırlanan bu dev yaratıklar, sizi her türlü tehlikeye karşı koruyacaklar. Aynı şekilde Kasaba halkı da bu yaratıklardan yapıp olası saldırılara karşı kendilerini korumaya alacaklar. 36 Demir Külçesi kullanılarak oluşturan Iron Golem, oyuncuların sahip olabilecekleri en güçlü yoldaş olarak gösterilmekte. Hayao Miyazaki’nin Laputa: Castle in the Sky filmine gönderme maksadında ellerinde gül taşımakta ve etrafa dağıtmaktalar.
  • Göz batan ufak bugların düzeltilmesi.
Oyun tutkunu ve kitap kurdu. Yeri gelir masaüstü oyun oynar hatta oynatır. Kardeş site Frpnet ile uzun zamandır içli dışlıdır. Bilimkurgu'yu ve bilimin kendisini yakından takip eder.