Skyrim’deki Pac-Man Göndermesi

In Oyun by Özay ŞenLeave a Comment

Skyrim’de oyuncuların karşısına çıkan Easter Egg oyuncuyu güldürüyor.

Senenin en çok konuşulan ve oynanan oyunu Elder of Scrolls V: Skyrim, bir çok otorite ve oyuncu tarafından yılın en iyi oyunu olarak gösterilmeye çoktan başlandı. Daha şimdiden birçok ödüle aday gösterilen ve yüksek puanlar alan oyun içerisinde karşımızı çıkan bu ufak Easter Egg, eskiyi yad etmemize sebep oluyor.

Easter Egg, oyunlar içerisine gizlenmiş ufak göndermeler olarak açıklayabiliriz. Fallout serisinde Doctor Who dizisinden Tardis’in gözükmesi ve Otostopçu’nun Galaksi Rehberine gönderme olarak konulmuş ölü bir balina ve bir demet çiçek, Team Fortress 2’de mavi takımda ayın elemanı olmuş kırmızı spy resmi, Grand Theft Auto’da San Fierro’da bulunan ünlü Golden Gate köprüsünün üzerinde “There is no Easter Egg Here!” (Burada Easter Egg yok!) yazılı tabela bunlardan birkaçı.

Batı’da bulunan en büyük şehirlerden biri olan Markarth’a gittiğiniz de Endon’un evine girin, arka tarafa geçtiğiniz de sol tarafta kalan rafların altında Pac-Man’e yapılan ufak göndermeyi görebilirsiniz. Pac-Man’i andıran peynir ve onun önüne konmuş, sarımsaklar ve en sonda bulunan Glow Dust, oyundan ufak bir kareyi gözler önüne seriyor. Daha fazla lafa tutmadan konu ile alakalı Youtube videosunu sizlere sunuyoruz.