Anasayfa Haber ASUS, Intel 7 Serisi Tabanlı Anakartlarını Sergiledi

ASUS, Intel 7 Serisi Tabanlı Anakartlarını Sergiledi

Yepyeni Intel 7 işlemcilere hazır ASUS anakartlar tanıtıldı. İşte ortaya çıkan P8Z77-V DELUXE, P8Z77-V PRO,  SABERTOOTH Z77 ve microATX Maximus V GENE, mini-ITX H77 anakartlar…

Görseller İçin Tıklayın: ASUS P8Z77-V DELUXE Anakart Galerisi
Görseller İçin Tıklayın: ASUS P8Z77-V PRO Anakart Galerisi

ASUS, yakında piyasaya sürülecek olan Intel® 7 serisi yonga setlerini kullanacak anakartlarını ve bu kartlarda kullanacağı yeni teknolojilerini The Game’de gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. Yeni anakartlar en hızlı performans, en üstün bağlanılabilirlik ve tamamen özelleştirilebilir soğutma düzeneği ile PC’ler için var olan en uygun platformu sunmaya hazır.

ASUS’un ROG segmentine ait yeni anakartların tanıtıldığı etkinlikte P8Z77-V DELUXE ve P8Z77-V PRO başta olmak üzere, TUF serisinden SABERTOOTH Z77 ve microATX Maximus V GENE yer aldı. Bu kartlara ek olarak, 4 yollu SLI™ ve çift Intel® Ethernet teknolojilerine sahip WorkStation ve multimedya odaklı PC’ler için mini-ITX H77 modelleri, yeni teknolojileriyle PC’leri daha ileri boyuta taşımaya hazırlanıyor.

Yüksek performans sağlamak adına Dual Intelligent Processors III ile gelen anakartlar, kullanıcı odaklılığı ile de ilgi çekiyor. SMART DIGI+ ile güç kontrolü sunan kartlar, gelecek yeni teknolojilere çabuk adapte olmak ve daha kaliteli eğlence deneyimi yaşatabilmek için Wi-Fi GO! teknolojisine sahip. Performansı arttırmaya soğutma teknolojisi ile de destek olan ASUS, Fan Xpert 2 sayesinde fan kontrollerini sağlayıp, kullanıcının da ayarları değiştirmesine imkan veriyor.

ASUS’un patentli özelliklerinin yanı sıra, 7 Serisi anakartların tümü PCI Express 3.0 desteklerken, Intel® Smart Response, Intel® Smart Connect ve Intel® Rapid Start teknolojilerini de içeriyor. Bu özellikler dizisi anakartları şu an piyasada mevcut en çekici anakart seçenekleri haline getiriyor.

Anakartlar Masaüstü PC’lere Değer Katıyor

Dizüstü bilgisayarlar ile biter denilen masaüstü PC pazarı, şimdi de tablet bilgisayarlar ile karşılaştırılıyor. Ancak henüz masaüstü bilgisayarların gücünü yakalayabilen bir cihaz da henüz ortada görünmüyor. Özellikle yüksek performans gerektiren oyunların oynandığı tek PC segmenti hala masaüstü PC’ler. Masaüstü PC’lerde beyin görevini üstlenen anakartların yenilenmesi, gücünün yakalanmasını da zorlaştırıyor.

Intel® Ethernet ve ASUS GameFirst teknolojileri yoluyla kesintisiz ve üç boyutlu oyun oynama imkanı sunan Maximus V GENE, oyuncuların hem performans hem de yeni oyunlardan beklentilerini en üst seviyede tutuyor. SupremeFX® III teknolojisi, bu kartların ses ve ağ trafik yönetimi ile her alanda akıcı bir yönetim merkezi görevini üstlenmesini de sağlıyor.

Hassas soğutma ve beraberinde getirdiği performans ile üstün güvenirlik için Thermal Amor özelliği sayesinde rakipsiz olan SABERTOOTH Z77 de tanıtılan anakartlar arasında yer aldı.

Fan Xpert 2 ile Ayarlanabilir Fan Hızı

Sistemin gücünü yükseltirken, performans ve verimliliği her zaman başlıca dayanakları arasında bulunduran ASUS, anakart tasarımlarında ısı esnekliğini sağlayan Fan Xpert 2 ile soğutmayı iyileştirme konusunda geliştirmelere devam ediyor. Otomatik Fan Ayarlama Modu, otomatik hız algılama ile ısı özelliklerini tespit etmek için fanları birbirinden ayrı olarak tarıyor. Özel fan hızları en uygun soğutma ve düşük gürültü dengesine ulaşmak için tek bir tıklamayla otomatik olarak ya da elle ayarlanabiliyor. Fan Xpert 2, özel fan hız kontrolleri ile gürültü seviyelerini 0dB civarına indirmek isteyen kullanıcılar için bir de Sabit RPM Modu içeriyor.

Taşınabilir Masaüstü

Eğlence odaklı tüketicilere göre tasarlanan yeni Wi-Fi GO! teknolojisi, DLNA aktarımı gibi Wi-Fi fonksiyonları ile ev eğlencesini daha kolay hale geliyor, böylece kullanıcılar çeşitli aygıtlardan içerik aktarmanın tadını çıkarabiliyor. Uzak masaüstü fonksiyonuna da sahip kartlar, taşınabilir bir sanal masaüstü oluşturarak daha fazla kullanım imkanı sağlıyor. Uzaktan bir kumanda gibi hareket edip tablet ya da akıllı telefon ile masaüstüne erişimi sağlıyor. Wi-Fi GO! aynı zamanda tüm bu özellikleri tek bir noktada tamamen bütünleştirerek PC’leri birer Router’a dönüştürebiliyor.

Görseller İçin Tıklayın: ASUS P8Z77-V DELUXE Anakart Galerisi
Görseller İçin Tıklayın: ASUS P8Z77-V PRO Anakart Galerisi