Karanlık Bir Dünya Geliyor!

In Oyun by Berker Güngör3 Comments

White Wolf’un World of Darkness evreni uzun yıllar boyunca masaüstü oyunları ve kitaplarıyla kendine ciddi bir izleyici kitlesi toplamıştır. Bu evren üzerine kurulu bilgisayar oyunlarının sayısı ise nispeten azdır, Vampire: The Masquerade ve Vampire: The Bloodlines. Ne var ki World of Darkness üzerine uzun zamandır yeni bir oyun yapılmadı. Bir süre önce oyun yapım haklarının CCP tarafından satın alındığı duyulmuş, fakat geçen zaman içinde daha fazla haber gelmemişti.

Bir kaç gün önce CCP bu evren üzerine kurulu yeni bir MMORPG’nin duyurusunu yaptı. CCP firması  EVE Online’ın yapımcısı olarak üne kavuşmuş bir kuruluş, zaten yeni oyunun duyurusunu da EVE Fansfest 2012 toplantısında duyurdular. World of Darkness adıyla geliştirilmekte olan bu yeni MMORPG, adını aldığı evrenin karanlık ve korkutucu atmosferini taşıyacak. Ancak sakın World of Warcraft tadında bir oyunla karşılaşmayı beklemeyin, çünkü CCP bu oyuna da EVE Online gibi sıra dışı bir yapı vermeye hazırlanıyor. Oyunda neredeyse tüm evren oyuncuların ve onların dâhil oldukları klanların kontrolünde olacak. Ayrıca oyuncu karakterlerinin de gerçekten ve kalıcı olarak ölmesi ihtimali söz konusu.

CCP oyunla ilgili bir dizi video da gösterdi, ancak oyunun kesin çıkış tarihi henüz belli değil. Fakat tahminler en azından 2014 başından önce çıkmayacağı yönünde. Tabii daha önce Beta testleri de olacaktır.