Karanlık Çağ Başlamadan Bitti

In Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

Eğer Warhammer 40K: Dark Millenium Online’ın çıkışını bekliyorsanız, artık beklemenize gerek yok, çünkü oyun asla çıkmayacak. En azından MMORPG olarak. THQ’dan yapılan bir açıklamada, firmanın bu oyunu çıkarabilmek için ihtiyaç duyduğu iş ortaklarını bulamadığı ve değişen piyasa şartlarının da yeni bir MMORPG’yi kaldırmayacağı, bu yüzden de oyunun en azından bu formatta çıkmayacağı açıklandı.

Bu kararla birlikte ana firma THQ ve oyunun geliştirildiği stüdyo olan Vigil Games bünyesinde çalışan elemanlardan toplam 118 tanesine yol verileceği açıklandı. THQ’nun zaten bir süredir mali sıkıntılarla boğuştuğu biliniyor, o yüzden de bu kadar büyük işten çıkarma yapması sektörde çok da büyük şok yaratmadı denebilir.

Öte yandan Dark Millenium tamamen iptal edilmiş değil. THQ bu oyunu MMORPG formatından çıkarıp, multiplayer desteği de bulunan klasik senaryolu oyun formatına sokacaklarını açıkladılar. Tabii en başından beri MMORPG olarak geliştirilen bir oyunun nasıl bu hale getirileceği de şüpheli. Ortaya sağı solu ciddi biçimde budanmış bir ucube çıkması ihtimali de hayli yüksek. Fakat şurası kesin ki THQ şu ana dek bu oyuna yapılan yatırımı tamamen çöpe atmak ve kaybedilen parayı zarar hanesine yazıp dosyayı kapatmak istemiyor.