Anasayfa Haber Alkışlar Adobe için!

Alkışlar Adobe için!

Güvenlik açıkları konusunda Alkışlar Adobe için! Rekora koşan Flash, Java ve Reader’dan ikisi Adobe’a ait…

En çok güvenlik açığı bulunan uygulamalar arasında Flash Player, Java ve Adobe Reader başı çekiyor. Adobe Reader, en son 10.1 güncellemesi ile otomatik arka plan güncelleme özelliğini getirdi. Yani artık Reader için ne zaman bir güncelleme olsa program tembel kullanıcıların bilgisayarın en sağ alt köşesindeki birkaç piksel büyüklüğündeki simgeye tıklayıp güncellemeyi onaylamasını beklemeden de kendi kendini güncelleyebilecek!

Uzun zamandır var olan bu yöntem sonunda güvenlik sicili en kabarık olan Flash’a da geldi. Flash Player da artık nihayet kullanıcıya sormadan kendi kendini güncelleyebilecek! Hoş Chrome sahipleri halihazırda Flash güncellemelerini otomatik alıyordu fakat bu güncelleme ile birlikte tembel Firefox ve Internet Explorer kullanıcıları da artık herhangi bir tuşa tıklamadan güvenlik açıklarından kurtulacaklar.

Bu durumda gözümüzü Java üzerine çeviriyoruz. Sene olmuş 2012. Microsoft bile artık Internet Explorer’ı sessiz güncelleyeceğini belirtirken güvenlik açığı had safhada olan yazılımların hala kendilerini güncellemek için kullanıcıdan izin istemesi yazılım firmalarının tembelliğinden başka bir şey değil. Darısı Java’nın başına.