Instagram

Facebook Instagram’ı Satın Aldı!

In Haber, Mobil by Ali GüngörLeave a Comment

Facebook Instagram

Facebook Instagram

Sosyal ağ devi Facebook inanılmaz bir fiyat ödeyerek Instagram’ı satın aldı! Peki neden? İşte cevaplar ve o inanılmaz fiyat…

Sosyal ağ devi Facebook, popüler fotoğraf uygulaması olan Instagram’ı satın aldığını resmen duyurdu. Özellikle iPhone kullanıcıları arasında çok popüler olan uygulama, günlük hayatın sıradan fotoğraflarını farklı filtrelerden geçirerek renklerini ve tarzlarını değiştiriyor. Photoshop ile üzerinde çalışılmış ya da bir sanatçı renkleri retro bir tarzda değiştirmiş gibi efektleri tek tıklamayla fotoğraflar üzerine yerleştiren Instagram, geçtiğimiz günlerde Android işletim sistemi için de yayınlanmıştı.

Sosyal ağ devi Facebook bu hareketiyle sosyal ağlar arasında en güçlüsü olarak kalmaya ne kadar kararlı olduğunu göstermiş oldu. Instagram’ın satın alınmasını başka uygulamalar da izleyecek mi bekleyip göreceğiz.Facebook yetkilileri yaptıkları resmi açıklamada bu satın alma için 1 Milyar Dolar’ı nakit ve hisse senedi olarak ödediklerini belirttiler.

Instagram’ın şu an 30 Milyon kullanıcısı var. Facebook ve Instagram birlikteliği sayesinde Facebook iPhone uygulamasında fotoğraf çekip Facebook’ta paylaşmak 6 kez tıklamayı gerektirirken, bu sayı sadece tek bir tıklamaya inecek. Facebook, mobil fotoğraf paylaşımında böylece en güçlü platform olacak.