Asus Transformer Pad 300

ASUS’tan Transformer Pad 300 Tablet ABD’de Satışta

In Haber, Mobil by Ali GüngörLeave a Comment

Asus Transformer Pad 300

Asus Transformer Pad 300

ASUS’un yeni tablet bilgisayarı Transformer Pad 300’ün özellikleri ve tahmini Türkiye çıkış tarihi, yurtdışı fiyatı ve diğer merak ettiğiniz özellikler…

ASUS’un ilk 4 çekirdekli Android tablet bilgisayar serisi olan Transformer Pad serisi 300 modeliyle devam ediyor. 10.1 inç ekranı, Tegra 3 çipine sahip tablet güçlü oyun yetenekleri ve aksesuar olarak satılan klavyesi ile bir tablet bilgisayardan dizüstü bilgisayara dönüşebiliyor.

ASUS Transformer Pad 300, Android 4.0 ICS işletim sistemi kurulu olarak geliyor. 10 saat pil ömrü sunan TP  300’ün çalışma ömrü klavyesindeki ek batarya sayesinde 15 saate çıkabiliyor. Klavye dock’un üzerinde daha hızlı çalışma için kısayol tuşları, ek USB 2.0 portları ve SD kart girişleri bulunuyor ve tabletin özelliklerini daha da güçlendiriyor. Tabletin kendi üzerinde de TV’ye bağlayabilmek için HDMI portu ve ek hafıza için SD kart yuvası bulunuyor. Üstelik ASUS da Samsung gibi Apple ile rekabette fiyatı oldukça iyi kullanıyor. Yeni Transformer Pad 300’ün ABD’deki fiyatı 379.99 Dolar, aksesuarı olan klavye dock’un fiyatı ise 149 dolar. Bu fiyat 1 GB RAm ve 32 GB depolama alanına sahip model için geçerli. Üstelik daha önceden olmayan GPS yetenekleri de tablete eklenmiş durumda.

635 gram ağırlığındaki TP 300’ün ekran çözünürlüğü 1280×800 piksel, bu çözünürlük Tegra 3 ile birlikte hızlı ve akıcı bir oyun tecrübesi sunmak için tercih edilmiş. Arka yüzünde 30 FPS ile kayıt yapabilen 8 megapiksellik bir ana kamera, ön yüzde ise 1.2 megapiksellik bir ön kamera bulunuyor. Yurtdışında 4G LTE bağlantısıyla tanıtılmasına karşın piyasaya sürülen modelde mobil internet bağlantısı yok.

Yeni nesil mobil cihaz pazarlamasında popüler olan bulut depolama da Transformer Pad 300’ün ek özellikleri arasında yer alıyor. ASUS WebStorage hizmeti üzerinde 8GB ücretsiz alan bu ürünün sahiplerine ücretsiz olarak sunuluyor.

ASUS Transformer Pad 300 özetle güçlü donanım ve yazılım özelliklerine sahip ancak esas güçlü noktası klavye dock’u ile birlikte kullanım seçeneğinden geliyor. Beraberindeki Polaris Office uygulaması ile Word, Excel, Powerpoint gibi Microsoft Office dosya türleriyle çalışmak, uygulama ve verileri microSD kart üzerinde App Backup uygulamasıyla yedeklemek mümkün oluyor. Oyunun yanında ofis kullanımına da uygun, tablet-netbook-dizüstü özelliklerini piyasa geneline göre normal bir fiyata paket haline getiriyor.

Technopat olarak ABD’den sonra ülkemize de yakın zamanda  gelmesini beklediğimiz ürünü ilk olarak ASUS’un basın toplantısında görmüştük. Yeni Transformer Pad 300’ün Türkiye’de Mayıs ayında satışa çıkmasını bekliyoruz.

ASUS Transformer Pad 300 Galerisi ve Teknik Özellikleri için Tıklayın…