Samsung 208BW Optik Smart Hub

Samsung’dan Ev Sinema Sistemlerine Tamamlayıcı Optik Smart Hub

In Haber by Ali GüngörLeave a Comment

Samsung 208BW Optik Smart Hub

Samsung 208BW Optik Smart Hub

Samsung’un içerikleri daha Hızlı ve kolay paylaşmayı sağlayan Optik Smart Hub’ı Mayıs ayında raflarda yerini alacak. İşte Sunduğu özellikler…

Samsung Electronics Co., Ltd., Optik Smart Hub SE-208BW optik disk sürücüsü (ODD) Mayıs ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor.

SE-208BW, harici ODD’yi kablosuz modülle biraraya getirerek son kullanıcılara daha kapsamlı faydalar sunuyor. CD/DVD’lerin kesintisiz şekilde okunması ve yazdırılması özelliklerini sunan

SE-208BW, akıllı cep telefonları, tablet ve PC kullanıcılarının kablosuz olarak müzik dinlemek ya da en sevdikleri filmleri izlemek için CD ve DVD’lerini akıllı cihazlarında okutup oynatmalarını mümkün kılan Samsung’un APP işlevini de sunuyor.

Samsung’un yeni optik Smart Hub’ı, sürücüyü Ethernet LAN kablosuna bağlamak için kablosuz erişim noktası (AP) ve tekrarlayıcı (repeater) fonksiyonunu ekleyerek, ODD’lerde çığır açıyor. Erişim noktası olan fakat zayıf sinyal gücü yüzünden sorun yaşayan kullanıcılar için SE-208BW, Wi-Fi sinyallerini yükseltmek için repeater olarak da görev görüyor ve bağlantı kapsamını genişletiyor.

DLNA uyumlu TV’ler için SE-208BW AllShare özelliği sunuyor ve kullanıcıların TV menüsünden sürücüdeki içerikleri görüntülemelerine ve CD’ler ya da DVD’lerdeki multimedya dosyaları oynatmalarına olanak sağlıyor. Sürücü, şık ve parlak yüzeyli ince ve narin kasasıyla her tür ev-sinema sistemini tamamlıyor. (150mmx25mmx198mm ve 430g.)

Samsung 208BW Optik Smart Hub

Samsung 208BW Optik Smart Hub

Akıllı yedekleme çözümleri arayan kullanıcılar için SE-208BW kablosuz bir şekilde akıllı cep telefonuna ya da tablet PC’ye kolayca bağlanıp fotoğraf, video ya da kişiler gibi verileri bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyulmadan CD’lere ya da DVD’lere yedekleyebiliyor. SE-208BW ayrıca sürücünün özel bir sunucu olarak kullanılmasını da mümkün kılan Dynamic DNS’i de destekliyor.

SE-208BW sürücüsü, Win7 ve Mac OS gibi tüm önemli işletim sistemleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlandı. Sürücüde veri transfer hızını aşan yazma hızlarına bağlı olarak ortaya çıkabilen hataları önlemek için Buffer Under Run(ara belleğe alma) teknolojisi de yer alıyor. Bu teknoloji aynı zamanda bilgisayarda çoklu görevlerin yerine getirilmesini de sağlıyor.

Harici sürücü farklı veri ortamlarında, farklı hız özellikleri sunuyor. Bu ortamlar: 24X CD-ROM, 24X CD-RW, 8X DVD okuma ve 8X DVD±R, 5X DVD-RAM, 6X DVD+R Çift Katmanlı, 6X DVD-R Çift Katmanlı, 8X DVD+RW, 6X DVD-RW kayıt.

Çevreye dost bir ürün olarak, sürücü az enerji tüketiyor. Sürücünün kurşun içermeyen lehim teknolojisi kullanılan tasarımı , tehlikeli maddelerin kullanımını sınırlandıran uluslararası çevre mevzuatlarına da uygun.

Samsung’un Optik Smart Hub’ı Mayıs ayından itibaren kullanıcılarla buluşacak.