Anasayfa Haber Nokia Tablet Geliştiriyor

Nokia Tablet Geliştiriyor

Bir zamanların dev ismi Nokia, Samsung ve Apple gibi markalara kaptırdığı pazar payını geri alabilmek için durmadan çalışmaya devam ediyor. Lumia serisi telefonlarla başta ABD olmak üzere pek çok ülkedeki satışlarını yeniden artırma gayretindeki firmanın, telefon dışındaki mobil cihazlarla ilgili de çalışmaları olduğu ortaya çıktı.

İşletim sistemi olarak tamamen Windows üzerine yoğunlaşan Nokia, bir süredir kendi markasını taşıyacak bir de tablet üzerinde çalışıyor. Tabletin özellikleri ve ne zaman çıkacağı üzerine henüz kesin bir bilgi yok. Ancak piyasada dolaşan fısıltılar cihazın Windows 8 işletim sistemine ve ARM işlemciye sahip olacağı yönünde.

Öte yandan firmanın ileri gelen isimleri Nokia’nın sadece akıllı telefon ve tabletlerle de yetinmeyip, diğer taşınabilir cihaz modelleri üzerinde de çalıştığını söylüyorlar. Tabii bu cihazların gerçekte ne oldukları ve ne zaman piyasada olacakları hayli tartışmaya açık, sonuçta ortada kesin bir bilgi yok. Ancak 2013 başında bir Nokia tableti raflarda görme ihtimalimiz çok yüksek gibi görünüyor.