Anasayfa Haber Google Gözünü Meebo’ya Dikti

Google Gözünü Meebo’ya Dikti

Google firması son zamanlarda yükselişe geçen Meebo’yu satın alacak.

Son zamanlarda teknoloji ve internet haberlerinde ön sıraya çıkan Google’dan yeni bir atak. Prensipte anlaşıldığı öğrenilen Google-Meebo yakınlaşması 100 Milyon Dolarlık bir rakam ile mutlu sona ulaşacağı söyleniyor. Google’ın yetkili ağızlarından ses çıkmamasına karşın, Meebo’nun CEO’su ‘e gönderilen mesajlarda sonuçsuz kalıyor.

Meebo, bir Web tabanlı mesajlaşma servisi. Benzerleri Yahoo IM ve MSN’den farklı olarak indirilebilir içerik değil. Onun yerine web üzerinden açtığınız odalara arkadaşlarınızı ekleyebiliyor, gerekli izinler dahilinde başkalarının odalarına katılabiliyorsunuz. Kullanıcıya oldukça fazla özgürlük tanıyan ve pratik kullanışı ile son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor. Ayrıca telefonlar içinde bir versiyonunun bulunması Meebo’nun kullanım alanını arttırıyor.

JavaScript ile oluşturulan bu web tabanlı tasarım Meebo’nun, Google ile anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü site son zamanlarda değişime uğradı ve kullanıcılarından daha fazla kişisel bilgi talep etmekte. Facebook’un sosyal medyayı ele geçirmiş olması ve Google+’ın duyurulmaya çalışılmasının bir sonucu olarak bu, rekabeti kızıştıracak bir hamle olabilir.