Avast Free Antivirus

Ücretsiz: Avast Antivirüs ve Güvenlik Yazılımı

In Pratik by Ali GüngörLeave a Comment

Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus


Avast Free Antivirüs Türkçe dil desteği ile ücretsiz olarak indirip kurabileceğiniz bir antivirüs yazılımıdır. Gelin özelliklerine yakından bakalım…

İnternet üzerinde sayısız ücretsiz anti-virüs ve güvenlik yazılımı bulmak mümkün. Bunlar içerisine en popüler ve en kullanışlı olanlardan birisi de Avast Free Antivirus.

Avast dünya üzerinde 150 milyondan fazla kullanıcısıyla ücretli ve ücretsiz sürüm seçenekleri sunuyor. Ücretsiz olarak sadece antivirüs olsa da, yıllık ücret karşılığında komple internet güvenlik paketi sunuyor. Ücretsiz sürümünün özellikleri çoğu kullanıcı için son derece yeterli durumda. Türkiye’de de resmen satılan, Türkçe dil desteği olan uygulama bu açıdan da tercih edilebilir.

Avast Free Antivirus 2012 sürümünde kurulumunu yaklaşık üç dakikaya indirmiş durumda. Beraberinde gelen Windows 7 ve Vista masaüstü araçlarını, WebRep tarayıcı eklentisini kurmak istemezseniz Custom Install seçeneği ile bunları devredışı bırakmanız gerekiyor.

Kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı gerektirmemesi büyük bir artı olsa da 70 MB ile piyasadaki en küçük antivirüs uygulaması değil.  Ancak zararlı tespitinde oldukça başarılı, haliyle tercih edebileceğiniz, güvenebileceğiniz bir antivirüs uygulaması.

avast! Free Antivirus çözümünü çalıştırmak için bilgisayarınız aşağıdaki ölçütleri karşılamalıdır:

Desteklenen İşletim Sistemleri

  • Windows 7 (herhangi bir Sürüm, 32 bit veya 64 bit)
  • Windows Vista (Starter Edition dışında herhangi bir Sürüm, 32 bit veya 64 bit)
  • Windows XP Service Pack 2 veya üstü (herhangi bir Sürüm, 32 bit veya 64 bit)
  • Microsoft Windows 2000 Professional Service Pack 4

Minimum Donanım Gereksinimleri

  • Pentium 3 İşlemci
  • 128 MB RAM
  • 200 MB boş sabit disk alanı

Lütfen avast! Free Antivirus çözümünün sadece 2000 Professional Service Pack 4 ya da daha yeni bir Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda çalıştığını aklınızda bulundurun.

En iyi sonuçları almak için avast!’ı yüklemeden önce bilgisayarınızdaki diğer antivirüs yazılımlarını kaldırın.

İndirmek için tıklayın: Download Avast Free Antivirus