Sega Tokyo Joypolis

In Makale, Oyun by Özay ŞenLeave a Comment

Sega’nın en büyük eğlence merkezi Joypolis, yenilenmenin ardından ziyaretçilerine kapılarını açtı. İşte o muhteşem eğlence mekanı…

Sega, battı batacak denen haberlere karşılık Tokyo’da bulunan Joypolis adlı eğlence merkezinin yenilenmiş halini başta basın mesupları olmak üzere ziyaretçilerine açtı. Daha önceden Technopat üzerinden de yaptığımız haberde, Sega maddi yönden olduka sıkıntı yaşayan bir oyun firması haline gelmişti. Öyleki çıkaracağı oyunlara kısıtlama getirmiş, pazar bulunamama korkusuyla bir çok oyun sadece Japonya’da satışa çıkarılmıştı. Şimdi ise eğlencenin tadına doyulmayacak Joypolis’in kapılarını açtılar.

Initial A adlı yarış animesinin oyun haklarını elinde bulunduran Sega, sadece bu oyuna yönelik bir alanda konuklarını gerçek arabalar içinde bir simülasyona davet ediyor. Bina içerisinde bir başka yerde Veil of Dark adını verdikleri bir adet korku tüneli de mevcut. Bir çok eski arcade oyunları, gerçek boyutta oyun karakterleri de cabası. Half-Pipe adını verdikleri bir tür salıncak ile de konuklar farklı bir tecrübe ediniyor. Yarım borunun üzerine yerleştirilmiş ray sistemi ile, sabitlenen kişi bir o yana bir öbür yana hızlıca hareket ettiriliyor.

Sanal ünlü karakter olan Hatsune Miku’nun sahne şovları ve sunumlar yaptığı Joypolis, tam olarak 14 Haziran günü ziyaretçilerine açılacak. 800 Yen ( 20 Türk Lirası ) ücret ile girilebilen eğlence merkezinde, konuklar oyunları, konsolları inceleyebiliyor ya da duvarlara yansıyılan görüntüler ile dokunmaya dayalı oyunlar oynayabiliyor.

Veil of Dark Korku tüneli girişi

 

Veil of Dark, tüm Joypolis’i dolaşan devasa bir Roller Coaster

 

Bir başka Sega korku tüneli

Hatsune Miku, sanal bir sunucu ve Joypolis’in yüzü

 

Hatsune Miku, sahne şovu sırasında

 

Farklı bir salıncak tecrübesi edinmek isteyenlerin uğrak noktası Half-Pipe

 

Bir projeksiyon ve hareket algılayıcı ile çalışan, kişinin duvar üzerinde ki belirli noktalara dokunmasıyla çalışan oyun sistemi.

 

JoyPolis 14 Haziran günü ziyaretçilerine kapılarını açacak