Yeni Bentley EXP 9 F Resim Galerisi İçin Tıklayın!

Yeni Bentley EXP 9 F: En Lüks SUV

In Haber by Alexei IudinLeave a Comment

Yeni Bentley EXP 9 F Resim Galerisi İçin Tıklayın!

Yeni Bentley EXP 9 F Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın!

Bentley, yeni çıkacak olan SUV otomobil fotoğrafları ile hayranlarını sevindirmeye devam ediyor. EXP 9 F yeni şık ve dinamik dizayn, üstün arazi performansı ile çok dikkat çekici bir araç. Bentley’in planına göre göre EXP 9 F dünyanın en hızlı ve en pahalı SUV otomobili olacak. İşte Bentley EXP 9 F…

Otomobilin bu “ön izlemesi” Bentley severlerinden geri bildirim almak ve yolda ne kadar dikkat çekeceğini kontrol etmek için yapıldı. Aslında otomobil Cenevre fuarında sergilenmişti ama marka hayranlarından yeni tasarım ile ilgili pek fazla öneri gelmedi. Goodwood Hız Festivalinde ise yeni hatları ile sergilenen EXP 9 F yoğun ilgi çekti.

Yeni EXP 9 F, yuvarlak farları, “Bentley” ızgarası ve çok geniş arka stop lambaları ile bir Bentley olduğunu ilk bakışta gösteriyor. Tasarımcılar, Bentley standart hatlarını SUV aracına uygulayıp hem ilk bakışta tanınan hem benzersiz bir otomobil geliştirdiler.

EXP 9 F’in motoru şu an için bir muamma. Konsept çalışmalarında kaput altı 6000cc Twin-Turbo W12 barındırıyordu. Ama yetkililerin verdiği bilgilere göre üretim versiyonu  4000cc, Twin-Turbo V8 ve hibrid vites kutusu ile piyasaya sürülebilir. Fiyat ile ilgili bilgi henüz bulunmuyor.