Sıcak Günlerde Daha Soğuk Fiyatlar

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

İspanya’da piyasaya sürülen bir Otomat sayesinde hava ne kadar sıcak olursa fiyatlar o kadar düşük oluyor.

Sıcak yaz günlerinde, sıcaklığı daha net hisseden ülkeler arasında İspanya bulunuyor. Pasifik Okyanusuna yakın olmasına rağmen, Ekvatoral çizgiye yakın olması İspanya’yı çöl sıcaklarına boğuyor. Bu sebepten ötürü Momentum adlı bir reklam firması aracılığıyla Minute Maid’s Limon & Nada marka (Coca-Cola ürünü) limonata otomatlarından ülkenin çeşitli yerlerine 18 parça yerleştirilmiş.

Cihazlar sıcaklığa bağlı olarak 3 farklı indirim yapmaktalar. İlki 77 Fahrenayt (25 Celcius) sıcaklığa ulaşıldığında 2 Euro fiyatına çekiliyor. 78 F ila 85 F ( 25 – 30 Celcius) arasında fiyatlar 1.4 Euro ve biraz daha aşağısına çekiliyor. Son olarak sıcaklar 86 F ( 30 Celcius ) üzerine çıktığında limonataların fiyatı 1 Euro’ya kadar iniyor.

Bu sıcaklık bazlı serinletici makinalar Temmuz – Eylül ayları arasında İspanya’nın çeşitli yerlerinde görülebilecek. Firma, istek üzerine cihazların sayısını arttırabileceklerini düşündüklerini söyledi. Cihazın yaptığı limonatanın bileşenlerini tam olarak açıklanmaması insanları daha fazla dehidrasyona(susuzluk) itebilir. Ülkemizde de girişimci bir firma tarafından, sıcaklığın artışına göre fiyatı düşen bir ayran otomatı yapılmasını diliyoruz.